İyi Parti; "Turizmin sorunları Turizm Haftası'nda ele alınmalı.."

11.04.2018         

İyi Parti Merkez İlçe Başkanlığı tarafından yaklaşmakta olan Turizm Haftası dolayısı ile Türkiye ve Çanakkale Turizmi hakkındaki görüşlerini belirten bir açıklama yapıldı. Turizmin her geçen yıl daha kötüye gittiği ifade edilen açıklamada, Turizm Haftası'nda turizmin tartışılması gerektiği belirtildi.

 İyi Parti Merkez İlçe Başkanlığı tarafında yaklaşmakta olan ‘Turizm Haftası’ dolayısı ile Türkiye ve Çanakkale Turizmi hakkındaki görüşlerini belirten bir açıklama yapıldı. Turizmin her geçen yıl daha kötüye gittiği belirtilen açıklamada, İyi Parti olarak çözüm yolları sıralandı.  Ülke ve Çanakkale tarihi ve doğal zenginlikler açısından turizm sektörünün gelişmesine çok elverişli donelere sahip olduğu ifade edilen açıklamada;  “Yapılması gereken Turizmi geliştirecek doğru yol haritalarının çıkarılması ve istikrarlı bir şekilde uygulanması. Ülkemizde ve Çanakkale’de cesur özel yatırımcılar olmasına, Üniversitelerimizden her yıl binlerce Turizmci mezun edilmesine rağmen, maalesef Turizm sektörü arzu edilen konuma bir türlü gelemediği gibi her yıl daha da kötüye gidiyor. İYİ Parti olarak bunun sebebinin özellikle 15-22 Nisan 2018 tarihlerinde kutlayacağımız Turizm Haftasında ele alınıp, tartışılmasını istiyoruz. Huzur ve bilgi olmadan Turizm olmaz, Türkiye Turizminin en büyük sorunlarının başında ülkemizin yurt dışında sürekli olumsuz haberler ile gündeme gelmesi ve Turizm sektörünü bilmeyen kişiler tarafından yönetilmesi gelmektedir” denildi. 

Turizmin öncelikle ele alınması gerektiği belirtilen açıklamada; “İyi Parti olarak, 50 farklı iş kolu ile etkileşim ve 2,5 Milyon insanımıza istihdam sağlayan turizmin öncelikli olarak ele alınması gerektiğine inanıyoruz. Turizm değerlerimizi korumak, kalitemizi artırmak, zamana ve ülke sathına yaymak, ülkemizi dünya turizminde öne çıkaracak tanıtım kampanyalarını bu ihtiyaca göre yapılandırmak, turizm sektörüne yönelik temel ilkelerimizi oluşturmaktadır” denildi.   (Atilla Akın) 
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER