KINIYORUM…

13.12.2016         iensar_68@mynet.com

10 Aralık İnsan Hakları Haftasının ilk ve yine İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nin kabulünün ilk günü İstanbul’da Beşiktaş-Bursaspor maçında görevli çevik kuvvet şube Müdürlüğü polislerine yönelik ve çoğunluğunu polislerin oluşturduğu 44 kişinin ölümüne yol açan bombalı araç saldırısını bir terör eylemi olarak niteliyor ve şiddetle kınıyorum.

 

 

 

Bu tür eylemlerin, sadece ve sadece siyasi gericiliğin yoğunlaşmasına yol açtığını, bu tür eylemlerle, daha doğrusu bu tür terör eylemleri ile hiçbir sorunun çözülemeyeceği bilinci ile ve bu eylemlerin sadece ve sadece çözümsüzlüğü yeniden ürettiği anlayışı ile bir kez daha reddedilmesi ve kınanması gerektiğini ifade ediyorum.

 

Bir başka şey, bu terör eyleminden ve onun oluşturduğu duygusal ortamdan siyasi sonuçlar çıkarmaya yönelen, politik malzeme olarak kullanmaya yeltenen ve hükümet edenlerin dışında herkesi sorumlu tutan, sorumlu gösteren ve daha ileri giderek suçlayan, kendisini gazeteci, köşe yazarı, politikacı olarak nitelendiren aymazları, şarlatanları ve şarlatanlıkları da kınıyorum.

 

Ve yine, bu eylem sonrasında, eylem yerinden yarım saat önce geçtiğini söyleyerek, kendisini ve kendi ismini güçlendirmek amacına yönelik olduğunu düşündüğüm, değerlendirdiğim, başbakanın ve cumhurbaşkanının da  “Allahın koruması altında” olduğunu, din bezirganlığına soyunarak ifade eden Melih Gökçek’i de bu istismarcılığı nedeni ile şiddetle kınıyorum.

 

Ve bilumum bu ve benzeri saldırganlıkları ve terör eylemlerini Türkiye’de faşizmin yoğunlaştırılmasına, başkanlık sisteminin bir argümanı olarak kullanılmasına hizmet etmek için bütün insani, hukuki, ahlaki ve vicdani değerleri çiğnemekten kaçınmayan, düşkünleri ve düşkünlükleri de şiddetle kınıyorum.

 

Acı duyan, üzülen, gerçekten yüreği yanan herkesin acısını ve üzüntüsünü içtenlikle paylaşıyorum.

 

Çözüm, demokrasi, demokratik bir anayasa, insan hakları değerleri ve hukukun üstünlüğüne ulaşmak için, anlayış ve mücadele birliğinin gerçekleşmesinde saklıdır. Çözüm buradan gerçekleşebilir ancak…


587

Yorumlar

Avatar Seçiniz
 
Adınızı giriniz
Yorumunuz
(max 500 harf)

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum
 

gülüm     15:06 28-06-2017
Ben de sizi kınıyorum.

Yazarın daha önceki yazıları

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
Tüm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun