Kadınlara eğitim, 'Kadın ve Hitabet'

06.02.2018         

Çanakkaleli kadınlar, Akademisyen ve Hitabet Eğitmeni Gökhan Bayram?dan hitabet eğitimi aldılar. Çanakkale Güç Birliği Platformu Kadın Komisyonu, Çanakkaleli kadınlar için ?Kadın ve Hitabet? eğitimi düzenledi.

 Çanakkale Güç Birliği Platformu Kadın Komisyonu, Çanakkaleli kadınlar için ‘Kadın ve Hitabet’ eğitimi düzenledi. Kadınların yoğun ilgi gösterdiği eğitim, Çanak Otel ev sahipliğinde düzenlenirken, eğitim, hitabet alanında çalışmalarıyla bilinen akademisyen Gökhan Bayram tarafından verildi. Kadınlara her ayın ilk hafta sonu ücretsiz ve sertifikalı eğitim düzenlediklerini belirten Platform Kadın Komisyonu Başkanı Nadide Altın, toplanan kitaplarla köylere kütüphane kuracaklarını belirtti. Başkan Altın ayrıca, kadın eğitimlerinin bu ayki sponsorları Melike’nin Butiği ve Dejavu Güzellik Merkezi’ne teşekkür etti. 

“İyi ses dinlenmeli”

Kadınlara sese iyi gelen doğal ürünler veren, konuşma tekniklerini kadınlarla paylaşan eğitmen Bayram, program sonunda ise hitabet alanındaki kitabını imzaladı. Kadınlara hitabet ile ilgili önerilerde bulunan Bayram; “Yemek yapmakta da hazırlık, malzeme toplama, sunulacağı hazırlama, süsleme, takdim ve düzen vardır” dedi. Bayram, kadınların iyi sesleri dinlemelerini, bolca okumalarını, konuşmayı önemsemelerini önerdi. Eğitimde kadın hatiplerin konuşmalarından örnekler ile bilimsel veriler kadınlarla paylaşıldı. 
 
“550 kitap toplandı”
Eğitimin girişinde kadınlar tarafından getirilen kitaplar sayesinde 550 kitap toplandı. Türk ve dünya klasikleri ağırlıklı kitaplar ile önümüzdeki günlerde çeşitli köylerde kütüphaneler kurulacak. Çanakkale Güç Birliği Platformu, Çanak Otel, Melike’nin Butiği ve Dejavu Güzellik Merkezi’ne katkıları için teşekkür ederken kadınlara yönelik eğitimlerin önümüzdeki ayda ‘Kadın ve Hukuk’ konusunda olacağını belirtildi. Siyasi partiler, STK’lar ve aktif kadın gruplarının katıldığı eğitim kitap karşılığı yapıldı. Girişin kitap karşılığı olduğu eğitimde toplanan kitaplarla köylere kütüphane kurulacak.
(Oya Koyuncu)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

AKP adaylarını açıklıyor
11.01.2019    944
CHP'de işlem tamam!
14.01.2019    885