Kale 62'inci yaşını 'Seramik Bayramı' ile kutladı..

26.07.2019         

Kale Grubu, 62'inci yaşını fabrikasında düzenlediği 'Seramik Bayramı' ile kutladı. Eski Başbakan Yıldırım Akbulut, Vali Orhan Tavlı, Çan Kaymakamı Mustafa Gürdal, Kale Grubu Başkanı ve CEO Zeynep Bodur Okyay, Başkan Yardımcısı Osman Okyay, Çan Belediye Başkanı Bülent Öz'ün katıldığı programda konuşan Okyay; "Bu bayram, 62 yıllık inancın ve sürekliliğin bayramıdır" dedi.

 Kale Gurubu kuruluşunun 62’inci yaşını, ‘Seramik Bayramı’ etkinliği ile kutladı. Fabrikada düzenlenen kutlama törenine,  eski Başbakan Yıldırım Akbulut, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Çan Kaymakamı Mustafa Gürdal, Kale Grubu Başkanı ve CEO Zeynep Bodur Okyay, Başkan Yardımcısı Osman Okyay, Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, Çanakkale Alay Komutanı Emrullah Büyük, İl Genel Meclis Başkanı Sadık Göğüsgeren, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat siyasi parti temsilcileri, fabrika genel müdür ve birim müdürleri ve çalışanlar katıldı.  Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan tören, Kale Seramik Fabrikası Genel Müdürü Süleyman Soysal’ın konuşmasıyla devam etti. Vali Tavlı ve Belediye Başkanı Bülent Öz yaptıkları konuşmalarda Kale Grubunun 62.kuruluş yılını kutlarken, Kale Gurubu CEO’su Okyay konuşmasında; “27 Temmuz, Grubumuzun Kurucusu İbrahim Bodur`un ve ona inananların bu topraklardan aldıkları güçle başlattıkları; attığımız temellerle ve kardığımız harçlarla her geçen gün güçlenen Anadolu`nun üretimle kalkınmasının bayramıdır” dedi.  Açılış konuşmasını yapan Kale Seramik Fabrikası Genel Müdürü Soysal; “62 yıldır faaliyette olan fabrikamızın oluşturduğu sosyal yaşam kuruluş yılında nüfusu bin kişiyi bulmayan ilçemizin bu fabrikalarla birlikte bugün 30 binin üstünde nüfusa ulaşılması sağladığı gibi bugünden sonra da Çan`a ve aş sağlayarak hayat vermeye devam edecektir dedi.

Kale Grubunun Başkanı ve CEO Zeynep Bodur Okyay konuşmasında; “Kale Grubu`nun ‘62. Kuruluş Yıl Dönümü ve Geleneksel Seramik Bayramı Kutlamaları’na hoş geldiniz diyor; hepinizi şahsım ve ailem adına en içten dileklerimle selamlıyorum. 27 Temmuz, Grubumuzun Kurucusu İbrahim Bodur`un ve ona inananların bu topraklardan aldıkları güçle başlattıkları; attığımız temellerle ve kardığımız harçlarla her geçen gün güçlenen Anadolu`nun üretimle kalkınmasının bayramıdır. Seramik Bayramı, Kale`yi Kale yapan 86 bini aşkın yol arkadaşımızın emeği başta olmak üzere, çözüm ortaklarımız, bayilerimiz ve tedarikçilerimizin hülasa tüm paydaşlarımızın bir araya geldiği emeğin, paylaşmanın ve vefanın bayramıdır. Yani, 62 yıllık inancın ve sürekliliğin bayramıdır! Kıymetli konuklar biz, her yeni güne ilk günkü heyecanla uyandığımız 62 yıl boyunca iki şeyi esas aldık: Geçmişe hak ettiği değeri verirken, yaşadığımız güne değer katmayı başarabilmek. Her birimiz için geleceği daha yaşanası, daha değerli kılmanın tek yolunun bu olduğuna yürekten inanıyoruz. ‘Kolay olanı herkes yapar’ deyip daima zor olana talip oluyor; yapı grubundan savunma ve havacılık sanayiine kadar faaliyet gösterdiğimiz her alanda hem ülkemizde hem de dünya genelinde en üst seviyede rekabet edebilmeye gayret gösteriyoruz. Her sene olduğu gibi bu sene de kuruluş yıl dönümümüzde açılış yapma geleneğimizi sürdürerek temelini iki sene önce attığımız Mavruz Tarım`ın açılışını az önce gerçekleştirdik. İlk ürün domateslerini bu sene aldığımız, ileri teknolojiyle donatılmış seramızda fabrikalarımızın bacalarından çıkan sıcak hava buharından elde ettiğimiz ısıyla ilaçsız tarım yapmaya başladık. İyi ki varsınız, iyi ki bizimlesiniz. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” dedi.
 
(Oya Koyuncu)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Recai Taylan'ı kaybettik
05.07.2020    1332
Bu yol nereye gider!?
05.07.2020    1184
31.hafta maçları başlıyor
05.07.2020    1168