Karadağ; "Kredi borçları ertelenmesi için çalışmalar yapacağız"

09.08.2017         

Çanakkale'de 27 Temmuz 2017 günü meydana gelen aşırı yağış, rüzgar, sel ve dolu yağışı nedeniyle Lapseki, Biga ve Ezine ilçelerindeki ekili-dikili alanlarda zarar meydana geldi. Çanakkale İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erdem Karadağ hasar gören bölgeleri inceledi.

 Çanakkale’de 27 Temmuz 2017 günü meydana gelen aşırı yağış, rüzgar, sel ve dolu yağışı sonrasında hasar tespit çalışmaları tamamlandı. Hasar gören bölgedeki köyler; Çanakkale İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erdem Karadağ, Tarım Sigortaları Havuzu(TARSİM) Bölge Müdürü Müjdat Çubukçu, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Çanakkale İl Müdürü Levent Yılmaz, Ziraat Odası Başkanları, Şube ve İlçe Müdürlerinin katıldığı heyet tarafından ziyaret edildi. Hasar gören alanlar incelendi ve üreticilere geçmiş olsun dileklerinde bulunularak sorunları dinlendi. 

 
“Çiftçilerimizin mağduriyetleri çok kısa zamanda çözülecek”
İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erdem Karadağ burada yaptığı açıklamada; “Yağışın ardından bütün ekiplerimiz bölgede hasar tespitlerine başlanmıştır. Biga`da tespitlerimiz bitmek üzere Ezine`yi bitirdik. Lapseki`de çok fazla zarar olduğu için 4 ekibimiz. Şu anda hafta sonu olmasına rağmen tarlalarda, bahçelerde tespit çalışmalarına devam ediyorlar. Toplamda Lapseki de 1200 üreticimizin bu afetten zarar gördüğünü tespit ettik.15 bin dekarlık bir alanda maalesef mağduriyet yaşıyoruz. Tarım sigortası olan çiftçilerimiz varsa bu mağduriyetleri çok kısa zamanda çözülecek. Sigortası olmayanların çiftçilerimizin kredi borçları ertelenmesi için çalışmalar yapacağız” dedi. Biga ilçesindeki hasar gören hasar gören alanların incelenmesinin ardından bölgedeki incelemeler tamamlandı. 
Eren Aşnaz
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER