Karadağ; "Ülgür Gökhan'ın açıklamaları samimi değil"

10.10.2017         

AKP İl Başkanı Yeşim Karadağ Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın "Ömercioğlu'ndan değil, kadınlardan özür diledim" açıklamasına tepki gösterdi. Karadağ, açıklamasında Gökhan'ın söyleminin kadınları aşağılayan bir söylem olduğunu ifade etti.

 Ekim ayı Belediye Meclisi tartışması devam ediyor. AKP kanadı, meclis toplantısında yaşanan tartışmada Belediye Başkanı Gökhan’ın AKP Grup Başkan Vekili Tülay Ömercioğlu’na hakaret ettiğini iddia etmiş, Başkan Gökhan ise görüntüleri paylaşarak, AKP kanadının algı yaratmaya çalıştığını belirtmişti. Tartışmalar sürerken Başkan Gökhan önceki gün Gazetemiz Olay’a verdiği demeçte ulusal medyada dilediği özür ile ilgili olarak Ömercioğlu’na herhangi bir hakareti olmadığını ifade ederek, “Ömercioğlu’ndan değil, kadınlara yönelik hakaret algısı yaratıldığından kaynaklı kadınların kendisinden özür diledim” açıklamasında bulunmuştu.  Gökhan’ın açıklamasının ardından AKP İl Başkanı Karadağ’dan açıklama geldi. Karadağ;  “Belediye Meclisi Ekim Ayı Olağan Toplantısında Ak Parti Grup Başkanvekilimiz Tülay Ömercioğlu’na Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın hakaret ve tavırlarını maalesef üzülerek izledik. AKP Çanakkale Teşkilatları olarak Belediye Başkanından yapmış olduğu hakaret ve ‘sus, kes, konuşma’ gibi hoş olmayan cümleler sebebi ile bir özür dilemesini bekledik. Ancak olayın üzerinden birkaç gün geçmesine rağmen Ülgür Gökhan’dan hiçbir açıklama veya özür dile getirilmedi. Daha sonrasında ulusal bir kanala bağlanarak özür dilediğini duyduğumuzda ise olması gereken bir davranış olduğunu düşündük. Ancak belediye başkanının son yaptığı açıklamalara bakılırsa Ülgür Gökhan genel başkanının izinden gittiğini bir kez daha göstererek adeta ‘çark’ etmiştir”  dedi.

 
“Gökhan’ın açıklamaları samimi değil”
Başkan Gökhan’ın açıklamasının samimiyetsiz olduğunu dile getiren Karadağ; “Bu sözler bize bir kez daha gösterdi ki Ülgür Gökhan’ın bu açıklamaları samimiyetten uzak siyasi geleceğini kurtarma çabalarıdır. Ayrıca bu sözler bile kusura bakmasın ama kadınları aşağılayan bir söylemdir. Çanakkale Belediye Başkanı unutmasın ki, kadınlar hiçbir algıya düşmemiş ve Barış kentinin belediye başkanının hakaretlerine bire bir maruz kalmıştır. Belediye Meclisinde Ak Parti Grup başkanvekilimiz Tülay Ömercioğlu, CHP delege seçimlerinde yaşananları dile getirmek istediği sırada hakarete uğraması ve konuşma hakkının elinden alınmasını ‘Parti sorunları burada tartışılmaz, yeri burası değil’ diyerek ve bu sözlerin arkasına sığınarak hakaretlerini meşrulaştırma zemini hazırlamaya çalışmıştır. Ancak Çanakkale halkı biliyor ki, Ak Partimizin kendi parti içi konularını defalarca meclise taşıyarak, buradan kendisine pay çıkarmaya çalışan belediye başkanının bu tavrı şark kurnazlığından öteye geçmeyecektir” dedi. 
 
“Seçimlerde belediye imkanları kullanıldı mı?”
Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a “delege seçimlerinde Belediye imkanları kullanıldı mı?” sorusunu yönelten Karadağ son olarak;  “Kamuoyunda sıkça dile getirilen CHP İl Başkanı Önder’i isyan ettiren bu konuya Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’dan cevap bekliyoruz dedi. Ayrıca Belediye Başkan Yardımcısının delege seçimlerinde ne işi var? Yine Sosyal Hizmetlerden sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar’ın altında çalışan belediye personellerinin CHP delege seçimlerinde görevli olması ne kadar etik bir durumdur? Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın Belediye Meclis toplantısında hakaret ederek, susturarak, mikrofon kapatarak sorulmasını istemediği sorulara kamuoyu olarak cevap vermesini bekliyoruz” dedi.  
(Haber Merkezi)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER