Kaşıkçı davasının ardından...

01.07.2022          Değerli okurlarım ;

 

Cemal Kaşıkçı cinayetinin perde arkası aslında görünenden daha farklı bir ciddiyete sahip.

Birincisi Cumhurbaşkanı Erdoğan bu olayı o kadar iyi yönetti ki, medya günlerce bu konuyu gündeme getirip durdu. Fakat işler sandıkları gibi gitmedi ve ülkemiz maalesef demokrasi sınavında sınıfta kaldı. Dünyayı ayağa kaldırıp olayları çözümlediklerini servis ederken diğer taraftan da yargılama sürecinde farklı bir tablo ile karşılaştık. Peki şimdi bu olayın üzeri örtüldükten sonra neler oldu bunlara bir göz atalım.

 

Turkuaz halılar açıldı bütün “erkek” bakanlarımız hazır ola geçtiler karşılama merasimi için büyük bir titizlik sergilenerek kapı aralandı ve Suudi Prens akça pakça karşımıza çıkıverdi. Masal kitaplarını aratmayan bir karşılama yapıldı “katil” denilen Suudi Prense.

 

Dönelim Cemal Kaşıkçı cinayetine, neler söylendi neler, yanlarına bırakmayacağız vay efendim şöyle asarız böyle keseriz denildi, geldiğimiz noktaya bakın. Adamlar öyle bir şeytanlık yaptı ki akıl alır gibi değil.

 

Peki bu işten en karlı kim çıktı derseniz, bu konunun cevabı her zaman ki gibi çok nettir, ABD...

 

Olayları uzaktan izleyip iyi bir stratejiyle Suudi’lere ellerindeki silahları sattılar. Biz borç para almakla kalmayıp üstüne üstlük bir de swap anlaşması yaptık. Benzer üflemeyi mülteciler için de yaptı Erdoğan, açarım sınır kapılarını gelirler kuşatırlar Avrupa’yı dedi, akabinde tehdit yankı buldu paralar akmaya başlayınca herkes sustu. Olan yine memleketimin yetimine, fakir fukarasına oldu. Ucuz iş gücü hortladı, sosyal güvencesi olamayan işçiler bizim vatandaşlarımızın birer birer yerine geçti, düzenli çalışma saatleri yok, resmi tatili yok... İşveren için biçilmiş kaftan. Ama gelgelim ki bu durum asla kaymak tabakayı ilgilendirmiyor. Onlar ceplerine bakıyor.

 

Yani değerli okurlarım, diyeceğim odur ki altı boş laflara gerek yok. Devlet üç kuruşa talim etmez. Anayasayı iyi bilmek, kanunları nizamları, uluslararası hukuku, diplomasiyi, ülke tarihini ve bağımsızlık mücadelesini iyi bilmeyi gerektirir. Bu cennet vatanın kadrini kıymetini iyi bilip hatırlamak da biz yurttaşların sorumluluğudur.

 


1172

Yazarın daha önceki yazıları

Yazarın Arşivine ulaşmak için tıklayınız.
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER