Kaya Üzen "Şimdi dayanışma zamanı"

07.04.2020         

Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen, coronavirüsü salgını sürecinin, birlik ve beraberlikle, yerelde ve ulusalda dayanışmayla atlatılacağını söyledi.

 Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen, coronavirüsü salgını nedeni ile yaptığı dayanışma açıklamasında; “Tüm dünya ile birlikte Türkiye de küresel bir sağlık krizinden geçiyor. Bu süreçte bizler iş dünyasının temsilcileri olarak ülkemizin bu problemi kısa zamanda ve en az zararla aşabilmesi için sürekli fikir alışverişinde bulunuyor ve çözümler üretiyoruz. Değerlendirmelerimiz, görüş ve önerilerimiz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)  ve Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’nun yoğun gayreti, özverisi ve çabası ile bakanlara sunuluyor ve takip ediliyor. İnanıyorum ki karşılıklı anlayış, birlik ve beraberlik, sorun çözme arzusu ve ülke olarak kriz çözme birikimimiz başarılı sonuçlar verecektir” dedi

 
“Esnafımıza sahip çıkalım”
Üzen, “Tüm bunlarla birlikte ülkemizdeki dayanışmayla birlikte yerelde de dayanışma olması kaçınılmazdır. Özellikle Çanakkale esnafının desteklenmesi zaruridir. Devlet politikalarından bağımsız olarak biz Çanakkaleliler de esnafımıza, üreticimize, yerel markalarımıza sahip çıkmalıyız. İmkanı olanlar borçlarını ertelemezse, alışveriş tercihleri daha bilinçli yapılırsa, yerelde dayanışma olursa bu işin altından kalkarız” dedi. (Zeynep Kocaman)
 
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Biga Masterları Güney'e
17.09.2020    953
Bayramiç'te feci ölüm
18.09.2020    908