Kent Müzesi'nde 'Müzeler Buluşması'

12.03.2018         

Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi, 10'uncu Müzeler Buluşmasını gerçekleştirdi. Açılışını Kent Müzesi ve Arşivi Koordinatörü Cevat İncenin gerçekleştirdiği 10?uncu Müzeler Buluşmasına Çanakkale Belediye Başkanvekili Birten Sarıbaş da katıldı.

 Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi 10’uncu Müzeler Buluşması yapıldı. Açılış konuşmasını Müze Koordinatörü Cevat İnce’nin yaptığı etkinliğe, Çanakkale Belediye Başkanvekili Birten Sarıbaş katıldı. Etkinlik, gün boyu yapılan sunumlarla devam etti. Etkinliğin ilk sunumunu ‘Müzelerde Teknoloji Kullanımına Genel Bir Bakış’ adıyla Yüksek Mühendis ve Müzeci Bülent Özden yaptı. Programa katılan Çanakkale Belediye Başkanvekili Birten Sarıbaş sunum öncesi bir konuşma yaptı. Başkanvekili Sarıbaş, Çanakkale Kent Müzesine yapılan hizmetlerden dolayı herkese teşekkür etti. Müzenin Çarşamba toplantılarına da katıldığını ifade eden Şarıbaş; “Değerli vakitlerinizi ayırdığınız ve müzemize büyük katkılar sunduğunuz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Müzenin kurulduğu günden beri ben de projelerin için de olmaya çalıştım. Müzenin Çarşamba toplantılarına katılıyorum ve çok zevk alıyorum. Tekrar hepinize çok teşekkür etmek istiyorum ve başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.


“Müzelerde ‘teknoloji’, nereden geldi, nereye gidiyor”
‘Müzelerde Teknoloji Kullanımına Genel Bir Bakış’ isimli sunumunu gerçekleştiren müzeci Bülent Özden, yaptığı sunum ile müzelerdeki teknolojiyi yerinde inceledi. Özden; “Teknoloji burada bir amaç, dolayısıyla müzenin ana amacı da eğitim olduğu için bununla birlikte ele almamız en doğrusu. Burada eğitim konusunu da çok değerli katılımcılarımız ile birlikte öne çıkartacağız. Ama burada, müzecilik de her alandaki teknolojilerden örnekler göreceğiz. Umarım benim, buradaki anlattıklarım diğer konuşmacılar içinde öncü olur ve konuşmalarında da bunlara değinebilirler. Şu soruyu sormamız lazım. Teknoloji nereden geldi, nereye gidiyor?” dedi.    (Oya Koyuncu)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER