Kentte asayiş olayları hız kesmiyor!

21.05.2020         

Corona virüsü salgına karşı mücadele sürerken, diğer taraftan da jandarma ve emniyet ekipleri asayiş operasyonlarına da aralıksız devam ediyor.

 Çanakkale’de asayişin sağlanması noktasında, hem İl Jandarma Komutanlığı, hem de İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Küçükkuyu’da geçtiğimiz günlerde çalınan belediye ait su deposundaki çeşitli malzemeler, Gökçetepe Mahallesi’nde ele geçirildi. Konuyla ilgili iki şahsın yakalandığı öğrenildi.  Ezine’deki bir çiftlikten kaybolan üç adet büyükbaş hayvan drone kullanılarak bulundu. Öte yandan uyuşturucu madde operasyonunda iki kişi gözaltına alındı… 

 
Belediye deposunu soyanlar yakalandı!
Küçükkuyu’da belediyeye ait su deposunda 6 Mayıs günü gerçekleşen hırsızlık olayında, çalınan 200 metre elektrik kablosu, seyyar jeneratör ve muhtelif su tesisat malzemesi Küçükkuyu Gökçetepe Mahallesi’nde bulundu. Meydana gelen hırsızlık olayı ile ilgili olarak Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ve Ayvacık İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan araştırma ve soruşturma neticesinde olayı T.K. ve M.S. isimli şahısların gerçekleştirdiği tespit edildi. 18 Mayıs günü Küçükkuyu Beldesi Gökçetepe Mahallesinde bulunan çadırlar bölgesinde yapılan operasyon sonucu T.K. ve M.S. isimli şahıslar yakalandı. İl Jandarma Komutanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Yakalanan şahıslarla birlikte su deposundan çalınan malzemelerden (200) metre elektrik kablosunun hurdacıya satıldığı tespit edilmiş diğer çalınan malzemeler ele geçirilerek Küçükkuyu Belediyesine teslim edilmiştir.  Olayla ilgili olarak Cumhuriyet Savcısının talimatıyla işlemlere başlanılmış olup yakalanan şahıslar Adli makamlara sevk edilmiştir” denildi. 
 
Kayıp büyükbaş hayvanlar drone ile bulundu 
Jandarma Komutanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Ezine İlçesi Alemşah köyünden B.D. isimli şahıs 19.05.2020 günü kendisine ait çiftliğinden (3) adet büyükbaş hayvanının kaybolduğunu bildirerek müracaatta bulunmuştur.  Ezine İlçe Jandarma Komutanlığınca B.D. isimli şahsın müracaatına istinaden yapılan araştırmalar sonucunda Drone kullanılarak havadan yapılan kontrolde söz konusu hayvanlar Alemşah köyünden 15 km uzakta arazide bulunarak hayvan sahibi B.D.’ye teslim edilmiştir” denildi. 
 
Uyuşturucuya geçit yok!
Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu operasyonlarına aralıksız devam ediyor. İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce İl Merkezi ve ilçelerimizde Uyuşturucu Madde Satışı yapan ve Kullanan şahıslara yönelik sürdürülen çalışmalarda 15.05.2020 tarihinde Gelibolu ilçemizde gerçekleştirilen operasyonda; ‘TCK 188 Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti’ suçundan 2 şüpheli gözaltına alınmış olup 16 Mayıs günü mevcutlu olarak adli makamlara sevk edildiler. Yapılan yakalamalar neticesinde şüphelilerden 437,7 gram Sentetik Kannabinoid (Bonzai) ham maddesi (15-20 kg sentetik kannabinoid maddesi elde edilebileceği değerlendirilmektedir) ve 10 paket 1980 adet-doz metamfetamin (emdirilmiş) maddesi ele geçirilmiş olup tüm maddelere el konulmuştur” dendi.
(Seçkin Sağlam) 
 
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

"Veremeyecek hesabım yok"
30.11.2020    3174
Korona her yerde
28.11.2020    2120
Kayıp hayvanları drone buldu
25.11.2020    1125