Kentte dezenfekte ve bilgilendirme çalışmaları sürüyor...

15.03.2020         

Koronavirüsle mücadele çalışmaları kapsamında Çanakkale Belediyesi tarafından dezenfekte ve temizlik çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Toplu alanlarda dezenfekte işlemleri devam ederken, billboardlara bilgilendirme afişleri asıldı.

 Dünyanı etkisi altına alan koronavirüse karşı önlem alma çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Çanakkale Belediyesi ekipleri tarafından Aynalı Çarşı, Türkan Saylan Sosyal Tesisleri… gibi vatandaşların ortak kullanım alanları dezenfekte edilirken, billboardlara virüse karşı alınması gereken önlemlere dair bilgilendirme afişleri asıldı. Vatandaşlar el temizliği, tokalaşma, hapşırma… gibi durumlarda yapılması gerekenlere dair uyarıldı. 

 

Çanakkale Belediyesi tarafında şu önlemler alındı;
Aynalı çarşı dezenfekte edildi
Çanakkale Belediyesinin salgın hastalık risklerine karşı almış olduğu önlemler ve çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda kentimizin önemli değerlerinden biri olan Aynalı Çarşı, çarşıyı ziyarete gelen kentlilerimiz, yerli ve yabancı turistlerimiz ile çarşı esnafımızın sağlığı için dezenfekte edildi. Aynalı Çarşı, haftalık rutin olarak dezenfekte edilmeye devam edecek. 
 
Türkan Saylan sosyal Tesisleri dezenfekte edildi
Virüs riskine karşı Belediyemizin gerçekleştirdiği çalışmalar doğrultusunda kentlilerimizin ortak kullanım alanlarında da sıklıkla dezenfekte çalışmaları gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda Sosyal Tesislerde de genel dezenfekte çalışmaları yürütülüyor. Virüs riskine karşı alınan önlemler kapsamında, kentimizdeki en önemli ortak kullanım alanlarından olan Prof. Dr. Türkan Saylan Sosyal Tesisleri ve Özgürlük Parkı`nda kentlilerimizin sağlığı için dezenfeksiyon çalışmaları yürütülmektedir.
 
Billboardlara bilgilendirme afişleri 
Çanakkale Belediyesi, salgın hastalık riskine karşı alınan önlemler kapsamındaki çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. Bu doğrultuda virüs ve hastalık riskine karşı alınacak bireysel önlemlere ilişkin bilgilendirici görseller, kentin çeşitli noktalarına asıldı. Görsellerde; "Virüslerden korunmak, birbirimizi korumakla başlar. Alacağımız kişisel önlemler ile hem kendimizi hem de çevremizdekileri virüslerin bulaşmasına karşı koruyabiliriz. -Zorunlu olmadıkça seyahat etmeyelim. -Ellerimizi su ve sabunla sık sık yıkayalım. -Ellerimizle yüzümüze temas etmekten kaçınalım. -Sarılmaktan ve tokalaşmaktan kaçınalım. -Öksürürken ve hapşırırken kolumuzun iç yüzeyini kullanalım. -Hastaysak evde istirahat edelim." mesajlarına yer verildi.
(Zeynep Kocaman)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Bayramiç'te feci ölüm
18.09.2020    977