Keriz silkeleme nasıl yapılır?

06.09.2022          Değerli okurlarım; Bugün sizlere “keriz silkeleme” çeşitliliğinden bahsetmek istiyorum.

 

Bunların ilki olan borsada yapılan manipülasyonlarla insanları avlayarak altı boş şirketleri zirveye çıkarmak ve ardından sabote edip binlerce kişinin cebinden kendi ceplerini doldurmak.

 

İkincisi ise hackleme yöntemi… Bunlar da milyonlarca hesaptan irili ufaklı miktarları kimsenin fark edemeyeceği şekilde çekip, ya o bankanın yöneticisi ile kırışır ya da vergi cenneti ülkelere giden kara paralar üzerinden de kerizleri silkelerler.

 

Şimdi bizim ülkemize dönecek olursak, yukarıda bahsettiklerim yeni gündeme gelmeye başladı.  Fakat bunun dışında devam eden ve tamamlanmış çalışmalar da mevcut tabiki. Memleket olarak çok kısa sürede zengin olup parayı kazanmayı ve o kazancın hesabını vermeyeceğimizi artık öğrendik.  Bakınız özelleştirilen milli piyango idaresine nedense her hafta devir yapıyor doğru dürüst ödeme yok. Kim soruyor hesabını, kim kontrol ediyor kimse! Nasıl kontrol edilsin efendim bu işlerin önünü açan da kontrol eden de aynı kişi.

 

Arkalarını güce yaslamadan mümkün değil ki bu kadar korkusuzca hareket edebilsinler. Çiftlik Bank hadisesinde de aynı süreç yaşandı. Bir çocuk geldi güzelce milleti çarptı ve topukladı kaçtı. Bizim sanatçı eşrafı da üç, beş kuruş nasiplenmek için bu sürece ortak oldu paylarını aldılar. Hesabı sorulabildi mi? Thodex vurgunu da aynı şekilde Faruk Fatih Özer ilk günden bugüne hep Arnavutluk’taydı onu da oraya bir Milletvekilimiz götürmüştü.  Herkesin gözleri önünde dönen bu fırıldaklara nasıl olur da kimse sesini çıkarmaz öyle değil mi? Oysa bir soygun veya gasp yapsa polisimiz süreci didik didik eder. Kim nereden almış nereye vermiş kimlerle görüşmüş hepsini bir gecede içeri tıkar. Ama soygun büyük olunca polisimizi de sindiriyorlar.

 

Bu adamlara kırmızı bülten de çıkaramıyorlar. Çünkü çıkarsalar bütün paravan yerle bir olur. Uçları birilerine dokunur. Bu insanlar bu paralarla önce kaçıp sonra yakalanıyorlar ve fark ettiyseniz benzer zamanları firari olarak geçiriyorlar. Sanırım bir takım şeyleri garantiye almak için organizasyon yapıyorlar. Çünkü bizim ülkemiz istediği adamı istediği yerden söke söke alır.

 

Kimse bizi kandırmasın.

 

Ama şunu bilmeliler ki bu ülkenin şerefi üç beş çapsıza peşkeş çekilemez.

 

Değerli okurlarım bu ülkenin sahipsiz olmadığını göstermenin zamanı geldi.

 

Bugün iktidarı yarın yerlerine gelecek olan bütün siyasetçileri denetleyelim.


907

Yazarın daha önceki yazıları

Yazarın Arşivine ulaşmak için tıklayınız.
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER