Kılıçdaroğlu, Çanakkale'nin adaylarını Türkiye'ye tanıttı

11.02.2019         

31 Mart yerel seçimlerinde adaylarını belirleyen CHP, adaylarını Ankara?da tanıttı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çanakkale Belediye Başkan adayı Ülgür Gökhan ile ilçe ve belde belediye başkan adaylarını kürsüye çağırarak tek tek tanıttı. Kılıçdaroğlu, toplantıda 12 maddelik seçim bildirgesini açıkladı.

 31 Mart yerel seçimlerine yönelik aday belirleme sürecini tamamlayan CHP, adaylarını Ankara’da düzenlenen ‘Aday Tanıtım Toplantısı’nda tanıttı.  Ankara Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen toplantı da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğu, Çanakkale Belediye Başkanı ve belediye başkan adayı Ülgür Gökhan başta olmak üzere tüm ilçe ve belde adaylarını kürsüye çağırarak Türkiye’ye tanıttı. Kılıdaroğlu ve Çanakkaleli adaylar tanıtımın ardında el ele tutuşarak, hatıra fotoğrafı çektirdiler. Toplantıda konuşan Genel Başkan Kılıçdaroğlu, 12 maddelik seçim bildirgesini açıkladı. Kılıçdaroğlu, CHP’ye geçecek belediyelerin çalışanlarının asgari ücretini 2 bin 200 liraya yükseltmeyi, 1 Ocak’tan itibaren geçmişe dönük maaş farklarını da ödemeyi vaat etti. Konuşmasında Türkiye’nin 17 yılda ekonomik ve siyasal olarak teslim olan ülke konumuna geldiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, hükümete eleştirilerde bulundu. 

Kılıçdroillu aday tanıtım toplantısında 12 maddelik seçim bildirgesini; “Peki biz ne yapacağız, ne istiyoruz? 1-Hiçkimsenin inancına, kimliğine bakmadan herkese eşit davranacağız. 2-Rantı bölüştürdüğünüz zaman sorun yoktur. Pendik Çınarca mahallesine sesleniyorum, senin sorununa biz sahip çıktık, şimdi sen CHP`yi seçeceksin. Rantı sana vereceğiz kardeşim. Üsküdar`daki, Kirazlıtepe`deki kardeşime sesleniyorum. Sen CHP`ye oyunu vereceksin. Oradaki rant sana ananın ak sütü gibi helaldir. 3- Biz, belediyeler olarak halktan vergi topluyoruz. Harcadığımız her kuruşun hesabını sana vermek namus borcumuzdur. 4- Her evde huzurun olmasını istiyoruz. Boğazımızdan keseceğiz. Çocuklarımıza hizmet edeceğiz. Yoksulluğu yenen kentler. Hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği kentler. 1 Ocak 2019`dan itibaren CHP`li belediyelerde asgari ücret 2 bin 20 lira değil, 2 bin 200 liradır. 5-Bir kent her alanda üretmeli. Büyükşehirler kırsalla işbirliği yapmalı. 6- Yenilikçi ve akılcı kentler. Yani teknolojinin insana hizmet ettiği yerler. 7-Ulaşım ve altyapı sorunlarını çözeceğiz. Bütün İstanbul`u yaşanmak isteyen yer haline getireceğiz. 8-Nefes alan kentler. Gökdelenler, binalar, çimenler görünmüyor. Kuşlar yok oluyor. Bağcılar’da kişi başına düşen yeşil alan, 30 santimetre. Bu insan Kadıköy`de, Sarıyer`de yaşamak istiyor. Esenler`de 1 santimetre kare. 9-Sosyal adaleti sağlayan kentler. Yaşlılara engellilere pozitif ayrımcılık yapacağız. Bütün çocuklara kreş açacağız. Zengin, fakir demeden... 10- Kültür ve sanatı geliştiren kentler. Kenti Kültür düzeyi yüksek bir hale getireceğiz. 11- Doğal yeşil kentler kuracağız. 12- Biz işçisi, memuru, emeklisi, sanayicisi, çiftçisi, öğrencisi velhasıl tüm yurttaşlarımızla beraber mutlu yaşamak istiyoruz. Bu sözün arkasında duracağız. İnsanlar dışında da kentlerde canlılar var. Tüm canlıları koruyacağız, besleyeceğiz” şeklinde aktardı.  Kılıçdaroğlu son olarak;  “Tüm yurttaşlarımız beraber bir kentte mutlu yaşamak istiyoruz. Biz size bu sözü veriyoruz” dedi. 
(Eren Aşnaz)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

"Yaşamı yok etmeyin"
15.07.2019    607
Bayramiç'te RES tepkisi!
15.07.2019    531