Kırsala hibe desteği!

13.02.2020         

Kırsal Kalkınma Destekleri konusunda açıklamada bulunan AKP Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ile Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Çanakkale'de 62 adet projeye yüzde 50 hibe desteği yapılacağını açıkladılar.

 Kırsal Kalkınma Destekleri 13’üncü Etap kapsamında yapılan değerlendirme sonucunda Çanakkale’de 62 adet projeye yüzde 50 hibe sağlanacak. Çanakkale’nin tarım noktasında eşsiz bir kent olduğunu belirten AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan ve AKP Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu kırsal kalkınma destekleri konusunda açıklamada bulundular. “Çanakkale’miz tarım alanında bir cazibe merkezi” diyen Turan, “Çanakkale’miz ülkemizin tarım ihtiyacını karşılayan önemli bir kent. Birçok markaya ev sahipliği yapan, tarım ve sanayinin buluştuğu nadir şehirlerden. Kırsal kalkınma projelerinin amacı kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenliğinin güçlendirilmesi, kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması, tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımının yaygınlaştırılması. Toplam 62 adet projeye 6 Milyon TL’ye yakın hibe sağlanacak” ifadelerini kullandı. Turan, “Çanakkale’miz 1915 Çanakkale Köprüsü’nün ve Gıda OSB’nin tamamlanmasıyla beraber, hızlı sevkiyat imkanına ve Avrupa standartlarında bir tesise kavuşacak. Tüm devam eden yatırımların tamamlanmasıyla beraber Çanakkale’miz turizmden sağlığa, eğitimden tarıma kadar birçok alanda cazibe merkezi olacak” dedi. 

 
“Tarımsal kalkınma olmadan ülkenin ve bölgenin kalkınması mümkün değil”
AKP Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, “Tarımsal kalkınma olmadan ülkenin ve bölgenin kalkınması mümkün değil. Hem yerelde hem de ülke genelinde üretim ve buna bağlı olarak kalkınmanın sağlanması için bütün imkânlar seferber edildi. Çanakkale’mizde 2019 yılında kırsal kalkınma kapsamında 102 proje ile müracaatta bulunuldu. İl Değerlendirme Komisyonumuzca değerlendirilen Bakanlığa gönderilen 62 proje yatırım desteği kapsamına alındı.  Çanakkale’mize, ilçelerimize tüm çiftçilerimize hayırlı uğurlu olsun. Bu destekler ile tarım ve hayvancılık alanında Çanakkale’miz, çiftçilerimiz daha da güçlenecek” dedi
(Haber Merkezi)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Biga Masterları Güney'e
17.09.2020    949
Bayramiç'te feci ölüm
18.09.2020    905