Korkak ve ikiyüzlü NATO

09.03.2022         Değerli Okurlarım;

Bu ABD, diktatörlük yapan petrol ülkelerinin başkanlarının hepsini öldürdü ya da düşürdü. Bir Venezuella kaldı. Irak’ı yerle bir ettiler. Saddam’ı idam ettiler ekibi ile beraber. Sadece petrolü vardı diye Libya’da Muammer Kaddafi’ye aynı şekilde, Fransa kimseyi beklemeden saldırdı, bombaladı.

Rusya’nın da petrolü var. Oraya neden saldırmıyorlar?

Fransa, Muammer Kaddafi’yi sokak ortasında vahşice ölümüne sebep olmadan önce Nicolas Sarkozy para almıştı adamdan. Seçimi kazanmak için, susturmak için öldürdü ve sonra da NATO orayı da yerle bir etti. Şimdi Afrika’da Boko Haram denen terör örgütü çıkardılar ortaya. Önce Nijerya, sonra da Angola, Sudan gibi petrol ülkelerini işgal edecekler. Hadi Rusya’yı işgal edin, bombalayın. Putin’in de kellesini alın!!!! Rusya’nın petrol ve diğer kaynakları dünyaya açılsın. Rus halkı da gelirden pay alsın!!!

Nedir bu durmadan silahlanmaya gidiyor dünya? İnsanları aç susuz bırakın, silahlanın. Bunu dünya halkı mı istiyor? Hayır… Bir avuç ülke başkanları ve etrafındaki şüreka istiyor, çünkü kandan ve göz yaşlarından rant devşirdikleri için, savaş çığırtkanlığı yapıyorlar. Bir de çıbanın başı olan silah fabrikaları var. Savaşı onlar çıkartır, onlar bitirir.

Bir de bu borsacılar, elektronik parayı dünyada avanta paraya yönlendiriyorlar. Bir de aptal yerine koyup, git-geller yaparak milyar dolar parayı hiç ediyorlar ve hesap soran bile yok bunlara. Bence AB’nin lokomotifi Almanya, çok kısa zaman içinde Rus’lara bir müdahale edecektir. Eğer Fransa’yı ikna eder ise… Çünkü biraz daha bekler ise Avrupa Birliği çatısı çatırdar ve bir daha hiç bir ülkeye sözü geçmez. Benim kanaatim, Almanya neredeyse Çin ekonomisine denk bir ekonomiye sahip ve bu işin altından kalkacak güçtedir.

Sizce İsrail’in cumhurbaşkanı boşuna mı geliyor? Rusya mayına bastı demiştim. Daha operasyon başlamadan haftalarca önce söylemiştim. Almanlar, 2. Dünya Savaşı’ndaki kayıpları unuttuğunu mu sanıyorsunuz? Bu defa işler başka. Yugoslavya yok, Azerbaycan yok. Diğer Türki devletler her an Rusya’ya resti çekebilirler. Daha ne kadar kölelik yapacaklar Putin gibi diktatörlere? Düşünsenize, evin babası evinde karısına kızına sahip çıkamıyor çünkü evde yabancı biri var. Evine gir derse girecek, girme derse giremeyecek ve hiç bir mal varlığına sahip çıkamayacak gibi düşünün. Kazakistan, Tataristan, Özbekistan, Kırgızistan, Tacikistan, Yakutistan, Ermenistan… Bunları düşünün ve her an resti çekebilir.

İran daha 10 gün önce Avrupa isterse enerji işinizi çözerim dedi. Yani Araplar İran’ın etrafında toplanmış. Çin mi sahip çıkacak Rus’lara? Onu geçin ve ne olacak ise olsun. Bir an evvel olsun. Biz dünya insanları seçtiğimiz, devletin başına getirdiğimiz başkanların kölesi, malı falan değiliz. Bin yıl önceki kafa ile yaşamasın bu diktatör kafalar. Alman devletine bakın, adam akıllı sisteme seçin. Yalancı, hırsız, kindar liderlerden uzak durun. Sonuçta ülkede yönetici sistemi kendine ve etrafındaki adamlarına göre  kuruyor ise çöker.

Bakın Almanya’ya, hiç bir kaynağı Türkiye kadar yok. Her şeyin olduğu tek ülke Türkiye’dir. 4 mevsimi yaşayabileceğiniz tek ülke dünyada fakat ülkede sürekli ayrılar, gayrılar, hırsızlıklar, adam kayırmalar, terör ve teröre karşı harcamalar nedense bir türlü bitirilemeyen bir savaş. Dünyada Türk ve Kürt halkı gibi başka bir halk yoktur. Bir biri ile anlaşan ve evliliklerle bu bağ güçlendiriliyor. Birileri gelip gidiyor, ayrımcılık ve  nifaklar sokuyorlar.

Bunu gören dış güçler, bir odun da biz atalım sobaya diyor ve iç işlerimize müdahale ediyorlar. Sen evinin içinde sürekli kavga edersen, komşun da gelir her işine burnunu sokar. Komşun eğer kötü niyetli ise iyi konuşmaz. İyice bir birine katar evini ve dağılır gidersin. 40 yıl bir Kürt sorunu dediler. Sürekli insanları hiç dinlemediler. Derdiniz nedir demediler. Sürekli kafalarına vurup, durdular. Alevi meselesi yok. Cem evleri ibadet hane değildi deniyor. Olmasın. Beraber mi mezara gireceksiniz? Tanrı mısınız? Kimsiniz siz!

Seçtiğimiz beyler, mühim olan milletiniz nasıl rahat, nasıl insanca yaşar, bunu çözmek. Yok Kürt, yok Arap, yok alevi, yok Sünni, yok Laz, yok Zaza, yok o, yok bu… Siz tanrıdan büyük müsünüz de bu konularla insanları terbiye edip gruplaştırıyorsunuz? Bu cümlelerimi tüm dünya insanları halkları için söylüyorum çünkü bu zulüm tüm dünyada var. Dur diyelim ve iyice inceleyelim.

Kimi seçiyorsanız ilk olarak projelerine bakın. Dediğini yapmıyor ise durdurun.


1551

Yazarın daha önceki yazıları

Yazarın Arşivine ulaşmak için tıklayınız.
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER