Korona adliyelere sıçradı

10.09.2020         

Koronavirüs vakaları tüm Türkiye'de artış gösterirken, Çanakkale'de de kamu alanları başta olmak üzere vaka haberleri gelmeye devam diyor. Çanakkale Belediye Meclis üyesi Erdal Gezen'in koronavirüs testinin pozitif çıkması ile birlikte, mecliste bulunan 92 kişi ev karantinasına alınmıştı. Belediye Meclisi'nin ardından, Çanakkale ve Ayvacık Adliyeleri'nden de vaka haberleri geldi. Barodan avukatlara gönderilen mesajda 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek olan 10-11 Eylül tarihli duruşmaların ertelendiği belirtildi.

Koronavirüs vakaları tüm Türkiye`de artış gösterirken, Çanakkale`de de vaka haberleri gelmeye devam ediyor. Çanakkale Belediye Meclisi Eylül ayı toplantısının ardından CHP Çanakkale Belediye Meclis üyesi Erdal Gezen`in koronavirüs testi pozitif çıkmış, mecliste bulunan 92 kişi ev karantinasına alınmıştı. Kamusal alanlar başta olmak üzere pozitif vaka haberleri gelmeye devam ediyor. Çanakkale 2`inci Ağır Ceza Mahkemesi`nde çalışan bir katibin testinin pozitif çıktığı öğrenilirken, 2`inci Ağır Ceza Mahkemesi`nde görülecek olan 10 ve 11 Eylül tarihli duruşmaların ertelendiği belirtildi.

Çanakkale Barosu tarafında avukatlara gönderilen mesajda; "2. Ağır Ceza Mahkemesinde çalışan bir katibin covid-19 testinin pozitif çıkması sebebiyle 2. Ağır ceza mahkemesinde görülecek olan 10-11 eylül 2020 tarihli duruşmalar ertelenmiştir. 2. Ağır Mahkemesi kalemi de filyasyon ekiplerince kontrol altında tutulmaktadır. Bilgilerinize sunarız" denildi. Yine Ayvacık Adliyesi`nde Savcılık Katibi olarak çalışan bir kişinin testinin pozitif çıktığı öğrenildi. 
 
(Eren Aşnaz)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Bayramiç'te feci ölüm
18.09.2020    1010