Küçük Ayça, Başkan Işık'a dilekçe yazdı

12.03.2018         

Küçük Ayça, Biga Belediye Başkanı İsmail Işık'tan güvenli park istedi. Ünlü televizyoncu Esra Ceyhan'ın Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle Atatürk Kültür Merkezi'nde yaptığı bir söyleşide; "Ben, bir anne olarak çocuk parklarının kameralarla donatılmasını istiyorum" dedi.

 Ünlü televizyoncu Esra Ceyhan`ın çocuk parklarının kameralarla izlenmesi ve güvenli hale getirilmesi ile ilgili sözlerinden sonra Dumlupınar Ortaokulu öğrencisi 5`inci sınıf öğrencisi Ayça Ceviz, ilk hamle olarak Biga Belediye Başkanı İsmail Işık’a, çocuk parklarının kameralarla donatılması konusunda bir dilekçe yazdı. Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle Atatürk Kültür Merkezi`nde söyleşide konuşan ünlü televizyoncu Esra Ceyhan, çocuk parkı alanlarının kameralarla donatılması gerektiği vurgularken; “Ben bir istekle geldim. Ülkemizde çok fazla var mı, yapıldı mı bilmiyorum ama çocuk parklarının kameralarla donatılmasını istiyorum ben bir anne olarak. Ben bunun gerçekten emek gerektirdiğini, maddi kaynak gerektirdiğini, bu iş için insanların çalıştırılması gerektiğini biliyorum. Ama eğer siz bir tane çocuk parkında dahi olsa yapar ve başlarsanız inanın ben her gün bunu desteklediğimi ifade edeceğim” ifadelerini kullandı.


“Şehir Parkı`nın izlenmeyen noktası yok”
Başkan Işık ise bunun üzerine, bu gibi çalışmaların zaten yapıldığını dile getirdi. 2 yıl önce Güney Marmara`nın en büyüklerinden biri olan Şehir Parkı`nı Bigalıların hizmetine sunulduğunu ve burada her yerin kameralarla donatıldığını ifade etti. Başkan Işık; “Bizim bu konuda çalışmamız var zaten. Güney Marmara`nın en büyüklerinden biri olan Şehir Parkı`nı 2 yıl önce Bigalıların kullanımına sunduk. Şehir Parkı kafeteryası, spor alanları, amfi tiyatrosu ve çocuk oyun alanları başta olmak üzere kameralarla izleniyor. İzlenmeyen noktası yok. Kavaklık Parkı`nda da kameralar var. Ciddi bir sorun yaşamadık bugüne kadar. Kayıtlarımızı yine de 1 ay saklıyoruz. Kullanımı fazla olan diğer parklarımız için de sizin önerinizi dikkate alarak aynı çalışmayı planlayacağımızın sözünü buradan veriyorum” dedi. Bunların üzerine, Sakarya Mahallesi Mustafa Çavuş Sokak`ta oturan Ayça Ceviz adlı minik öğrenci, Biga Belediye Başkanlığı`na yazdığı dilekçesini babası ile birlikte Biga Belediye Başkanı İsmail Işık`a teslim etti. Minik Ayça`ya teşekkür eden Başkan Işık, gerekenin yapılacağının sözünü verdi. 
(Şenol Güven)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER