Kurt "Umutsuzluğa yer yok"

06.09.2019         

İşadamı Niyazi Önen'in takımda tam yetki ile görevlendirdiği Antrenör Fadıl Kurt, kadro oluşturma çalışmalarında önemli mesafeler aldıklarını belirterek, Çanakkale Süper Amatör Lig'de zirve yarışına katılacaklarını söyledi.

 Türk futbolunda 30 yılı profesyonel kulüp olarak geçirip, spor vitrinine çıktığı bu dönemin 3 sezonunu bugünkü ismiyle Süper Lig’e damga vurarak geride bırakan Çanakkale Dardanelspor, yeni sezonda mücadele vereceği 12 takımlı Çanakkale Süper Amatör Lig’de çıkış aramak için start aldı. Kulübün sahibi Niyazi Önen’in teknik ve idari anlamda tek yetkili kılarak, göreve getirdiği Antrenör Fadıl Kurt yönetiminde kadro oluşturma çalışmalarına başlayan Kırmızı-Beyazlılarda bugün gelinen nokta ilerleyen günlerin adeta müjdecisi gibi. Antrenör Fadıl Kurt, Çanakkale Dardanelspor’un yeniden yapılandırma sürecini açık yüreklilikle dile getirerek, şunları söyledi. 

“Gerçek o ki,  şu anda Çanakkale kökenli futbolcu bulamıyoruz. Çünkü, bu kategoride krampon giyen oyuncular, başka takımlarla anlaşmışlar. Kadromuzu Çanakkale kökenli futbolcularla oluşturmak istememize rağmen, maalesef kent dışından oyuncu bakmak zorunda kalıyoruz. Çanakkale Dardanelspor’un ismi var. Pek çok futbolcu kulübümüze başvurarak, Kırmızı-Beyazlı formayı giymek istediğini söylüyor. İnce eleyip, sık dokuyoruz. Refanslı futbolcuları sınıyoruz. Elbette ses getirecek bir kadro kuracağız. Benim olduğum yerde, umutsuzluğa asla yer yok. Çanakkale Dardanelspor yer alacağı Süper Amatör Lig’de zirve mücadelesi verecek. Esasen, portföyümüze dahil ettiğimiz oyuncularla saha çalışmalarına da başladık.” dedi.  (Yusuf Sonkurt)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER