Kurt "Zaman lehimize işliyor"

07.11.2019         

Çanakkale Dardanel'in Antrenörü Fadıl Kurt, yeni kurulan bir takım olmalarına rağmen, aşama gösterdiklerini belirterek, Geliboluspor'la pazar günü zorluk seviyesi yüksek bir maç oynayacaklarını ifade etti

 Başarılı Hoca Gazetemiz OLAY’a şu açıklamaları yaptı.  “Ligde dört haftayı geride bıraktık, Her takımın bir birini yenebileceği çok zorlu maçlar oynanıyor. Takımlar arasında güç dengeleri birbirine çok yakın. Üç puanlı sistemde üç hafta üst üste kazanan takım bir anda kendini üst sıralarda bulabiliyor. Her ne kadar zirve yarışında bir iki takımın ismi öne çıksa da şampiyonluk yarışında bir çok takım olacak gibi görünüyor. Dardanelspor olarak beklentilerimize yakın bir çizgideyiz. Yeni bir kadromuz var, bir kaç oyuncumuz dışında bu ligde oynamış oyuncumuz yok. Bu durum bizi biraz dezavantajlı duruma sokuyor ama zaman ilerledikçe daha iyi bir konuma geleceğimizi düşünüyorum. Şu an itibarı ile, ne rakiplerimizi çok rahat yenebilecek, nede onlara kolay kolay yenilebilecek bir takımımız var. Oyuncularımız gerek saha içinde, gerekse saha dışında müthiş bir özveri ve fedakarlıkla mücadele ediyorlar.

Her geçen gün takım olma adına mesafe kat ediyoruz. Fizik güç ve mücadele anlamında bir çok takımdan iyi olduğumuzu düşünüyorum ancak, beceri ve takım oyunu açısından inişli çıkışlı bir grafik sergiliyoruz, eksikliklerimiz var.  Bu yönlerimizi de çok çalışarak gidermeye çalışacağız. Geçtiğimiz hafta zor bir deplasmandan üç puanla döndük. Rakibimiz Gümüşçay kesinlikle sırlamadaki yerini hak eden bir takım değil. Çok iyi futbol oynadılar ve mücadele ettiler. İyi de bir misafir perverlik örneği gösterdiler, şahsım ve takımım adına teşekkür etmek isterim. Kazanmış olmamız elbette ki  futbolcularımız üzerinde olumlu etki yapacaktır.  Bir sonraki maç için moral motivasyon oluyor. Bu hafta lider Geliboluspor ile oynayacağız. Rakibimiz geçtiğimiz sezon şampiyonluk şansını play off ta kaybetmiş bir takım. Bu yıl da kaldıkları yerden devam ediyorlar. İyi bir kadroları ve tecrübeli oyuncuları var. Bizim açımızdan zor bir maç olacak. Gücümüzün ne kadar olduğunun farkındayız. En iyi sonucu almaya çalışacağız. Futbolcularımıza güveniyoruz. İç sahada oynadığımız son maçta, taraftarlarımızın da takıma desteği vardı. Bu da bizi memnun etti. Taraftar futbolun olmazsa olmazı, futbolcuyu motive eden bir güç. Hakem arkadaşlarımızın yönetimleri konusunda, oynadığımız dört maçta da canımız yandı, serzenişlerimiz oldu o yüzden onlardan azami dikkat ve adalet bekliyoruz. Hepimiz insanız hata yapıyoruz, hatalarımızın muhakkak bir bedeli oluyor, ancak hakemlerimizin yaptığı hataların geriye dönüşü yok. Maç bittikten sonra hiç bir şey geriye gelmiyor”
(Haber Merkezi)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER