Kütük'ten açıklama; "FETÖ iddiası asılsızdır"

09.01.2017         

Çanakkale'de dört yıldır İl Halk Sağlığı Müdürlüğü görevini sürdüren Dr. Burhan Kütük'ün önceki günlerde görevden alınmasının üzerine ortaya atılan "FETÖ" iddiasının gerçeği yansıtmadığı ifade edildi. Dr. Kütük, söz konusu iddiaların iftira mahiyetinde olduğunu sözlerine ekledi.

 İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Burhan Kütük, önceki günlerde görevden alındı. Halk Sağlığı Müdürü Dr. Kütük, Çanakkale Verem Savaşı Dispanseri Baştabibi iken 2012 yılından bu yana Çanakkale Halk Sağlığı Müdürlüğü görevini başarıyla sürdürmekteydi.Yerine yapılacak atamaya kadar İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı’nın vekaleten edeceği Halk Sağlığı Müdürlüğü görevinden alınan Kütük ile ilgili olarak “FETÖ iddiası ortaya atılmıştı. İddiaya göre, Kütük’ün “FETÖ gri liste’de yer aldığı bu nedenle görevden alındığı, yapılacak soruşturmanın neticesine göre ise akıbetinin belirleneceği ileri sürülmüştü. 

 
Kütük, o iddianın asılsız olduğunu ifade etti
Gazeteniz sayfalarında da yer alan “FETÖ” ve “gri liste” iddiası üzerine açıklamada bulunan Kütük, “Bu iddia tamamen asılsız ve iftira mahiyetindedir” dedi. Mesleği ve görevi boyunca FETÖ ile uzaktan yakından ilişkisi olmadığını ifade eden Kütük, “FETÖ iddiası asılsızdır. Görevden ayrılışım ise tamamen idari bir karardır” açıklamasında bulundu. 
(Seçkin Sağlam)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER