Kuyumcular, Pazar günü mesai yapacak...

28.12.2018         

Çarşı Caddesi'nde bulunan kuyumcu esnafları, yılın son Pazar günü için dükkanlarını açık tutma kararı aldılar. Çanakkale Sarraflar ve Kuyumcular Derneği Başkanı Timur Ay; "Çanakkale'deki ve Türkiye'deki AVM çılgınlıklarına istinaden biz de Çanakkale'de bu etkinliği gerçekleşiyoruz" dedi.

Çarşı Caddesi’ndeki işletmelerinde vatandaşlara hizmet vermeye çalışan kuyumcu esnafları, yılın son Pazar gününde işletmelerini açık tutma kararı aldılar. Çanakkale Sarraflar ve Kuyumcular Derneği Başkanı Timur Ay, basın açıklaması yaparak aldıkları bu kararı duyurdu. Yılbaşı telaşını hafifletmeyi, yerel esnafa katkı sağlamayı, AVM çılgınlığına ara vermeyi amaçladıklarını belirten Oda Başkanı Ay, tüm vatandaşları Çarşı Caddesi’ne alışverişe beklediklerini söyleyen Çanakkale Sarraflar ve Kuyumcular Derneği Başkanı Timur Ay; “Pazartesi günü yılın son gününü ve yılbaşı alışverişimizi de yapacağımız etkinliği duyurmak adına bu projemizi anlatıyorum. İlk defa bu sene Pazar günü bütün Çanakkale’de bulunan kuyumcu dükkanlarımızı vatandaşlarımızın alışveriş ihtiyaçlarını karşılamaları için, onlara o telaşın öncesinde katkı sağlaması adına açık tutuyoruz. Malum Çanakkale’deki ve Türkiye’deki AVM çılgınlıklarına istinaden biz de Çanakkale’de bu etkinliği gerçekleşiyoruz. Çanakkale’deki halkın kendi kuyumcusundan, kendi konfeksiyoncusundan, kendi ayakkabıcısından yılbaşı alışverişini yapması için dükkanları Pazar günü açma kararı aldık. Çanakkale halkımızın buna duyarlı olacağını düşünerek biz de Çanakkale halkını alışveriş için Çarşı Caddesi’ne bekliyoruz. Bu arada biz de sizlerin aracılığıyla Çanakkale halkının 2019 yılını kutlar, sağlık ve mutluluk getirmesini, barış ve huzur getirmesini dileriz” dedi.
 
“Seçim atmosferinden kurtulup işe odaklanmamız lazım”
2018 hakkında değerlendirmede bulunan Çanakkale Sarraflar ve Kuyumcular Derneği Başkanı Timur Ay; “2018, gerçekten zor bir yıl oldu. Seçim ve seçim sonrasında yaşanan, özellikle bizim işimize paralel olan ekonomik krizle birlikte gelen bir kur operasyonuyla gelen bir süreç yaşadık. Bu sürecin yansımaları piyasada çok ciddi hissedildi. Buna geçiş dönemi olarak bakmak lazım. Şu an için piyasa şartları dahilinde biraz iyileşme var gibi gözüküyor. Bunun 2019’un ikinci çeyreğine kadar süreceği gözüküyor. Umarız bundan sonraki süreçte 2019 Mart ayındaki seçimden sonra da artık seçim ortamından uzun soluklu bir şekilde ayrılırız ve işlerimize odaklanırız. Umarız bundan sonra da bütün Türkiye’nin geleceği ile ilgili böyle bir şeye ihtiyacımız olur. Seçim atmosferinden kurtulup işe odaklanmamız lazım. Ülkeyi tekrardan büyütebilecek pozisyonlara getirmeye ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı. 
(Baykal Sağlam)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER