Lapseki köprüyle uçuşa geçti...

09.08.2020         

AKP Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Lapseki'de ziyaretlerde bulundu. Göreve yeni başlayan Lapseki Kaymakamı Fatih Çelikkaya'ya hayırlı olsun ziyaretinden bulunan Milletvekili Turan, oda başkanları ile bir araya geldi.

 AKP Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Kurban Bayramı sonrası ilçe ziyaretlerine hız kesmeden devam ediyor. 1924 doğumlu Fatma Teyzeyi ziyaret eden Milletvekili Turan, göreve yeni başlayan Lapseki Kaymakamı Fatih Çelikkaya`ya hayırlı olsun ziyaretinden bulundu. Milletvekili Turan, oda başkanlarını ziyaret ederek, pandemi sürecindeki ekonomik ve sosyal desteklerin değerlendirildiği toplantılar yaptı.

 Milletvekili Turan açıklamasında;  “Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, 2500 yıllık mitolojik mirasa sahip, Çanakkale’mizin meyve deposu, adeta bir kiraz cenneti Lapseki’mizdeydik. İlk olarak, doğup büyüdüğümüz, baba ocağımız ilçemizin en büyüğü, 1924 doğumlu Fatma Teyzemizi ziyaret ettik, hayır duasını aldık, geçmiş yılları yad ettik. Göreve yeni başlayan Kaymakamımız Fatih Çelikkaya`ya hayırlı olsun ziyaretinden bulunduk. Ardından Belediye Başkanımız Eyüp Yılmaz ve ekibi ile toplantılar yaptık. İlçemizin tüm Oda başkanları; Ziraat Odası Başkanı İsmail Sevim, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cengiz Teoman, Şoförler Odası Başkanı İbrahim Ergin, Umurbey Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Halil Öner ile talep ve beklentilerin yanı sıra pandemi sürecindeki ekonomik ve sosyal destekleri değerlendirdiğimiz toplantılar yaptık. Simgelerin köprüsü 1915 Çanakkale Köprüsü’nün yapılmaya başlanmasıyla, kısa zamanda büyük değişim ve dönüşüm yaşayan ilçemizin konumunu değerlendirdik. Daha sonra İlçe Başkanımız Namık Ergin, İl Genel Meclisi Üyemiz Hasan Engin, teşkilatımız, üyelerimiz ve hemşehrilerimiz ile buluşarak Lapseki’miz üzerine sohbet ettik” dedi.

 

(Haber Merkezi)

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Biga Masterları Güney'e
17.09.2020    944
Bayramiç'te feci ölüm
18.09.2020    900