Lider cuntasına son verilmeli!

28.09.2022          Değerli okurlarım;

 

Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığından artık emin oldum.

 

Fakat son konuşması bana çok ilginç geldi. Arkasından kuyusunu kazan çok CHP’li var, partililer Kılıçdaroğlu’nun kaybetmesi halinde koltuğa oturmakla alakalı hayaller kurmaya ve iktidarla daha da yakınlaşmayı ve bir takım rantlar elde etmeyi düşünüyorlar.

 

Bu arada Deniz Baykal bunun en büyük örneklerinden biridir. Lakin Kılıçdaroğlu hepsinin farkında olup oyunu bozdu ve adaylığını koydu.

 

Dünyada yeni bir düzen kurulurken bir an evvel ülkemiz de seçime gidip bu yeni sisteme ayak uydurabilecek ulusalcı bir hükümet kurmalı. Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş sessiz sedasız devam ederken dünyada küresel bir devalüasyon meydana geldi. Global şirketler ve üst düzey devlet yetkilileri ceplerini doldururken halkın cebi boşaldı. Halkın hizmetkarı olarak yetkilendirilmiş ülkelerin liderleri  halkın hizmetkarı olacaklarına efendileri gibi davranmaya başladılar.

 

Bunun en somut örneklerinden biri de Rusya ve Ukrayna halkının savaşında karşısında durmasına rağmen liderlerin ısrarı olmuştur. Bu savaş asıl olarak ABD ve Rusya üzerinde gerçekleşmektedir. ABD’nin doları zirve yapmış Rusya’nın enerjisi prim yapmışken savaşmak da tuz biber oldu. Oysa dünya halkı birlik olsa ne savaş kalır, ne açlık, ne eşitsizlik.

 

Yer altı kaynakları dünyanın ortak hakkıdır.  Her ülke elindeki kaynakları koz olarak kullanırsa bu çekişmenin kimseye faydası olmaz.

 

Şimdi şartlar aslında halkların lehine döndüğünü görmeye başladığımız günler geldi.

 

Bu lider cuntasına ders verilecek olan tam da bu vakittir. Fakat geç kalındığında her şeyi kaybedebiliriz.

 

Değerli okurlarım artık iş öyle bir hale geldi ki korku imparatorlukları yaratıyor ve kimseye acımıyorlar, küresel salgınlar icat ediyorlar. Türkiye Viyana’ya kadar bir çok ülkenin kaderini belirleyecek neden mi?

 

Şu anda arabamla Almanya istikametine doğru seyir halindeyim, birçok sınır geçiyorum ve gümrüklerde polislerle Türkçe konuşuyorum, demek ki Atatürk gibi ulusalcı, vatansever bir lider çıkarabilirsek inanın yüz yılda Türki devletler yanısıra balkanların tamamı sel olup akacaktır.

 

Bu itibarla dünyaya diz çöktürmek ancak bizim elimizde. Ancak kötü yönetim ve diplomatik ilişkiler bizim paramparça ve rezil olmamıza neden olacak. Bir an evvel ülkemizde, ülke menfaatini birinci önceliği sayan devlet adamlarının seçileceği adil bir seçim yapılmalı.


959

Yazarın daha önceki yazıları

Yazarın Arşivine ulaşmak için tıklayınız.
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER