Limak Enerji, 15 Eylül Dünya Temizlik Günü'nde Çanakkale'de

07.11.2018         

Çanakkale sahillerine Limak Enerji Çevre Timi'nin eli değdi. 'Hayatı Aydınlatıyor, Doğayı Koruyoruz' sloganıyla yola çıkan Çevre Timi, daha önce Küreklidere Şelalesi, Mudanya merkez ve Kumyaka bölgesindeki kıyı alanı, Yalova Çınarcık?ta bulunan Hasan Baba Piknik Alanı ve 15 Eylül Dünya Temizlik Günü kapsamında Dağyenice Göleti'nin çevresini çöplerden arındırmış, yeni adresi ise Çanakkale olmuştu.

 Limak Enerji Çevre Timi, çevre temizliği faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. ‘Hayatı Aydınlatıyor, Doğayı Koruyoruz’ sloganıyla yola çıkan Çevre Timi,  bugüne kadar Bursa ve Yalova’da toplam beş alanın doğal güzelliğini geri kazanmasına olanak sağladı. Limak Enerji şirket çalışanlarının oluşturduğu Çevre Timi, faaliyet gösterdiği 4 ilde çevre temizliğine katkı sağlayarak, farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Çevre Timi beşinci etkinliğini, Limak Enerji’nin hizmet verdiği illerden birisi olan Çanakkale’de gerçekleştirdi. Daha önce Küreklidere Şelalesi, Mudanya merkez ve Kumyaka bölgesindeki kıyı alanı, Yalova Çınarcık’ta bulunan Hasan Baba Piknik Alanı ve 15 Eylül Dünya Temizlik Günü kapsamında DağyeniceGöleti’nin çevresini çöplerden arındıran Çevre Timi’nin yeni adresi Çanakkale oldu. Kepez sahilini doğal görünümüne kavuşturan Çevre Timi üyelerinin gerçekleştirmiş olduğu temizlik hareketine, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Pazarlama, Reklamcılık, Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümündeki öğrencilerle birlikte öğretim görevlileri de katılım sağladı. Doğaya bırakılan plastik poşet, pet şişe, ambalaj, gıda ve kağıt gibi atıkları toplayan Çevre Timi, sosyal sorumluluk projesini sürdürerek toplumdaki çevre bilincini artırmaya devam edecek. Gerçekleştirmiş olduğu projelerde, doğayı koruma bilincini gözeten Limak Enerji, sadece Çevre Timi ile değil, kurumsal sosyal sorumluluk projeleri ile de farkındalık yaratıyor.  Limak Enerji’nin, faturalarda ve abonelik işlemlerinde kullandığı kağıtları doğaya yeniden kazandırmak amacıyla başlattığı ‘Yeşil Dönüşüm Ormanları’ Projesinin ilk durağı Çanakkale oldu. Her yıl  bin ağaç dikmeyi hedefleyen projenin ilk fideleri, Çanakkale’de dikilerek Çanakkale’nin yeşil alan miktarının artmasına katkı sağlandı.

 

 
“Dünyamızı yaşanabilir kılmak için doğaya verdiğimiz tahribatı sıfırlamamız gerekiyor”
Sağlıklı şehir siluetinin, ancak çevreye duyarlı bireyler tarafından inşa edileceğini belirten Çevre Timi üyeleri; “Plastik atıklar doğada kaybolma oranı en yüksek maddelerden biri. Doğaya zarar veren bu maddelerin doğadaki canlıların yaşamını tehdit etmesi ve çevreye zarar vermesi de söz konusu. Dünyamızı daha yaşanabilir kılmak için doğaya verdiğimiz tahribatı sıfırlamamız gerekiyor. Çevre temizliği demek, her türlü doğal kaynak kirliliğinin önüne geçmek demek. Bu sebepten dolayı sürdürebilir çevre bilincinin aşılanması da çok önemli. Çünkü kirletmeden yaşayabilmeyi ve doğaya saygı duymayı öğrenmemiz gerekiyor. Doğal kaynaklarımızda gelecek yıllarda kirliliğin izi olmaması adına, bugünden sürdürülebilir bir gelecek hayal ettik. Yaptığımız çalışmalarla ise bu hayalimizi hem gerçekleştiriyor hem de geleceğe güzel bir dünya bırakmayı amaçlıyoruz” dediler.
(Yusuf  Sonkurt)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

İKİ ACI KAYIP..
10.07.2019    692