MİLLİ BAYRAMSIZ YENİ TÜRKİYE

10.11.2014                        2023 Yılında Yeni Türkiye’ye doğru az zaman kaldı, epeyce yol aldık. Önce milli egemenlik ve çocuk bayramını okullara hapsettik, 23 Nisan ‘da çocukları soğuk havadan korumak, nezle grip olmaktan kurtardık, velileri çocukları çiçek gibi giysi masrafından, Milli oyunlar gelenek göreneklerinden mahrum ve bıraktık, zaman kaybetmelerine mani olduk.    
                19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramında önce kız çocuklarımızın kısa etek, şort gibi cıbıldak giysilerle stadyumlarda gösteri yapması ahlak ve dinimiz açısından günah ve cinsel tahrik vesilesi olarak gördük, pijama giydirdik, ertesi yıl stadyum yerine kır koşusu, bisiklet yarışı gibi uyduruk göstermelik girişimlerle kutladık.
                1 Mayıs İşçi Bayramını işçilerin toplanması yürüyüşü darbe kadar tehlikeli eylemi Toma denen su topları tüfekleri, biber gazı tabanlarıyla darma dağın ettik, adı kaldı kendi yok oldu gitti.
                1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı yağlı direkten bayrak alma, yüzme, kayıkta kürek çekme, denizi sevdirme yarışlarının yerini 15-20 yelkenli krosla limanda gezintiye dönüştürdük.
                30 Ağustos Zafer Bayramı ne zaferi, neyin bayramı Osmanlı Saltanatını yıkıp, düşmanı denize dökmenin, Laik-Çağdaş-Demokrat Cumhuriyetin kurulmasının bayramı mı olur, böyle darbecilerin bayramı 30 Ağustos ta karavanadan fasulye pilav yerine tas kebabı pirinç pilavı, irmik helvası yenerek kutlanmalı denildi.
                29 Ekim 18 maden işçisinin ocakta su altında mahsur kalması bahanesiyle rafa kaldırıldı, Anıtkabir’de sap gibi bir karış suratla duruşla yetinildi.
                Okullarda çocuklarımıza telkin edilmiş adımız-andımız suç sayıldı, milli neyimiz var, neyimiz yok, en son milli piyangoyu da sattık kurtulduk. San sağ ben selamet, kıçımızda milli donumuz kaldı 2023 e kadar kurtarabilirsen “Ne Mutlu Türküm Diyene”.
                Dini Bayramlarımız Ramazan da, Kurban da Allah-korusun su baskınlarıyla yüzlerce, binlerce Türk vatandaşı hayatını kaybetse Ramazan da şekerle, Kurban da hayvan kurban ederek kutlama yapamayacağız demeyin, sözümüz milli bayramlarla sınırlıdır, dini bayramları kapsamaz üzülmeyin.

987

Yorumlar

Avatar Seçiniz
 
Adınızı giriniz
Yorumunuz
(max 500 harf)

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum
 

Yazarın daha önceki yazıları

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
Tüm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun