Mahalle sofraları dayanışmayla kuruluyor

01.06.2018         

Çanakkale Belediyesi, Kent Konseyi Mahalle Meclisleri ve Mahalle Muhtarlıklarıyla ortak düzenlenen ve geleneksel hale gelen Mahalle İftarları, ikinci günü ile devam etti. Mahalle İftarları'nın ikinci gün programı, Namık Kemal Mahallesinde gerçekleşti.

 Çanakkale Belediyesi, Kent Konseyi Mahalle Meclisleri ve Mahalle Muhtarlıklarıyla ortak düzenlenen ve geleneksel hale gelen Mahalle İftarları, bu Ramazan Ayı’nda da devam etti. Çanakkale Belediyesi tarafından Namık Kemal Mahallesinde yapılan, Namık Kemal Mahalle Meclisi ve Namık Kemal Mahalle Muhtarlığının destek verdiği iftar programı, önceki gün düzenlendi. Programa, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve eşi Hale Gökhan,  CHP Belediye Meclis Üyeleri, CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Şafak Yılmaz ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kent Konseyi Namık Kemal Mahalle Meclisi Yürütme Kurulu Üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Başkan Gökhan, burada yaptığı konuşma ile iftar programına katılanlara hitap etti. Gökhan, Ramazan Ayı’nın önemine dikkat çekti. Ramazan Ayı’nın birlik, beraberlik, kardeşlik ve birlikte yaşama ayı olduğunu söyledi. Çanakkale’nin barışın kenti olduğunu bir kez daha vurgulayan Gökhan, programa katılanlara teşekkür etti. 

 
“Biz, bu kentte yaşamaktan dolayı mutluyuz, huzurluyuz”
Belediye tarafından düzenlenen iftar programında konuşan Başkan Gökhan; “Değerli hemşerilerim, çok önemli bir aydayız, Ramazan Ayı’ndayız. Ramazan Ayı’nın anlamı bizler için çok büyük ve farklı anlamları var ama en önemlisi, bu ayın yardımlaşma, dayanışma, barış ve birlikte yaşama ayıdır. Biz, Çanakkale’de sizler sayesinde, sizlerin varlığıyla, barış içerisinde yaşamımızı sürdürüyoruz. Bundan da büyük mutluluk duyuyoruz. Hepimiz, bu kentte yaşamanın mutluluğuna ve huzuruna erişiyoruz. Dinde ‘barışın, barış içinde yaşayın’ diyor ama maalesef İslam dünyasının bugünkü durumuna baktığımızda dinimizin emrettiği kurallara uyulmadığını görüyoruz. Bizler, bundan çok ciddi üzüntü duyuyoruz. Fakat bizler, hem ülkemizde hem kentimizde dinimizin emrettiği kurallara uygun yaşıyoruz. İşte bu iftar sofraları da bunların bir göstergesidir. Onun için mahallelerimizde iftar sofraları kuruyoruz. Hem bu mahallede ikamet eden hemşerilerimiz, hem dışarıdan gelen hemşerilerimiz, hatta şehir dışından gelen hemşerilerimiz de bizlerle beraber. Bu, çok büyük bir mutluluk. Bizler, herkese örneğiz, örnek de olmalıyız. Sevgili hemşerilerim, her şeyin başı huzurdur. Para ve diğer şeyler çok kolay ama huzur olmadıktan sonra paraya, servete gerek yok. Bizim en büyük sıkıntımız israf. İsraf etmeyeceğiz, dikkatli yaşayacağız. Bu noktada diğer İslam ülkelerine de örnek olacağız” dedi.
(Baykal Sağlam)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER