Maskeli yaşam başladı

22.06.2020         

Maskesiz sokağa çıkma yasağı dün itibari ile başladı. İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan karar doğrultusunda vatandaşlar maskelerini takarak günlük yaşamlarına sürdürdüler. Emniyet ekipleri cadde ve sokaklarda kontrol yaparken, Çanakkale maske ile yaşamaya başladı.

 Geçtiğimiz günlerde İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından Çanakkale’de olmak üzere birçok ilde maskesiz sokağa çıkma yasağı konulduğu açıklanmış, yasağa uymayanlara ise 900 TL İdari Para Cezası verileceği belirtilmişti. Alınan karar Çanakkale Valiliği resmi sitesinde yayınlamış kararla ilgili; “Koronavirüs salgınının görüldüğü andan itibaren, salgının/bulaşmanın toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutmak amacıyla alınan tedbirler kapsamında yeni İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararları açıklandı. Kurul kararına göre birçok ilde uygulanacak maskesiz sokağa çıkma yasağı Çanakkale’de de uygulamaya konulacak. Maske takma yasağına uymayan vatandaşlara 900 TL para cezası kesileceği ifade edilerek; “22 Haziran 2020 Pazartesi gününden itibaren is,e maske kullanım kurallarına aykırı hareket eden vatandaşlarımıza Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282’nci maddesi uyarınca 900 TL idari para cezası uygulanmasına karar verilmiştir” denilmişti.

Çanakkale dün itibari ile maskeli yaşamaya başladı. Esnaf, kamu kurumu, işletme fark etmeksizin tüm çalışanlar ve vatandaşlar dün sokaklara maskesiz çıkamadılar.  Güvelik güçleri caddelerde ve sokaklarda maske kontrolleri yaparken, vatandaşlar günlük yaşamlarında maskelerini taktılar.

(Eren Aşnaz)

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Kupa finali İstanbul'da
27.06.2020    2177
Kirazda tehlike çanları
27.06.2020    1812