Medya Sedat Peker'den medet mi umuyor?

04.05.2022          Değerli Okurlarım; Bu televizyonlar açık oturumlar yapıyor. Midemi bulandırmaya başladılar. Neden mi? Mevzu Kürtler ve Kürt oyları... Bütün partilerin ağzının suyu akıyor bu Kürt oyları için ama her nedense kim ittifak ediyorsa ‘kardeşlerim’ diyor. İşleri bitince PKK`lı KCK`lı diyorlar. Ya beyler daha dün gibi hatırlıyorum Oslo`da Dolmabahçe`de boy boy resimler…  Apo`dan mektup, Osman Öcalan`dan TRT üzerinden mesajlar...

 

Buna Devlet Bahçeli bile ses çıkaramadı. Mektup ve TRT den bahsediyorum. Oslo ve Dolmabahçe`ye ağzını bile bozan Devlet Bahçeli ne oldu da Apo`nun mektubuna, Osman Öcalan’ın mesajına çıt çıkarmadı?

 

Beyler; Kürtler, Zazalar bunlar Suriyeli ya da Iraklı falan değiller. Oradan Türkiye` ye sığınmamışlar. Bin yıldır omuz omuza çarpışmışlar Kürtler ve Türkler. İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu, dağda üç beş çapulcu kalmış terör bitti, dedi. Kaç gündür yüreklerimiz yanıyor şehit haberleri ile. Koskoca devlet üç beş çapulcuyla mı baş edemiyor? Sayılarını yanlış mı biliyorsunuz da bu kadar şehidimiz var? Aylardır şehit yoktu, nereden çıkıyor bu saldırılar? Kürtleri neden bu kadar konuşuyorsunuz? Bu açık oturumcuların hepsini şikayet edeceğim savcılığa.

 

Siyasetçiler... Bu Kürtler, Kürt oyları jargonundan vazgeçmelidir. Bin yıldır kardeşti. Ne oldu da otuz yıldır Kürtler-Türkler olduk? Yazıklar olsun siyasetçilere. İbrahim Tatlıses`i, Mahsun Kırmızıgül`ü,  Nuri Sesigüzel`i, Müslüm Gürses`i kim dinlememiş bu ülkede? Siyasetçilerin ayrımcılık yapıp, maalesef ki halkı kışkırtarak iç savaşa sürükleme yerine bu söylemlerinden vazgeçme zamanı çoktan geldi ve geçti.

 

Bu söylemleri çıkaranlar da kanunlar önünde yargılanmalı. Bir de bugünlerde yine zavallı medyanın açık oturumcuları yine bir zırvaya başladılar. Sedat Peker yine konuşsa da Recep Ağabeysi ile helalleşecek mi diye söylemler başladı. Ya arkadaş, bu nasıl bir medya! Sanki Sedat Peker, Süperman ya da Zorro gibi kurtarıcı oldu.

 

Zaten bu memleketin başına ne geldiyse bu medyadan değil mi? Alırlar talimatı ve parayı,  iktidarın davulunu zurnasını çalıp dururlar. Destek verecekseniz savcılara, hakimlere, askere, polise destek verin. Devlete destek verin... Partilere, hükümetlere değil. Devletçi olun, ümmetçi değil. Sedat Peker kimmiş? Hükümetle beraber yemiş içmiş, her türlü naneyi yemiş. Arkasında hükümetin desteği olmadan bu ülkede mafya olamazdı. Hepsi, bugün birbirine düşünce korkudan kaçıp gitmiş.

 

Uzaklardan devletin şerefini iki paralık ediyor ve bu medya da utanmadan Peker`den medet umuyor. Gerçekleri hepiniz biliyorsunuz. Erkekçe yazsanıza. İlla bir tetikçi tutacaklar. Sedat Peker böyle dedi, şöyle dedi...

 

Ulusalcı olun.

 

Dünya, Türkiye yine karanlık çağa gömülsün diye cumhuriyeti ortadan kaldırmak için yola çıkmış.

 

Siz, neyin peşindesiniz?


1536

Yazarın daha önceki yazıları

Yazarın Arşivine ulaşmak için tıklayınız.
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER