Megastar'dan Atikhisar paylaşımı

08.08.2019         

Atikhisar'da yaşanan doğa katliamına sanatçılardan tepki gelmeye devam ediyor. Dünyaca ünlü popçu Megastar Tarkan, Atikhisarla ilgili yaptığı paylaşımda; "İnsan ülkesinin doğasını, tarihini, kültürünü rant uğruna bir kalemde nasıl satabilir böyle?" dedi.

 

Atikhisar’da devam eden doğa katliamına tepkiler büyürken, sanatçılarda ATikhisar için verilen doğa mücadelesine destek vermeye devam ediyor. Daha önce ünlü oyuncular Şahan Gökbakar, Ata Demirer gibi isimler yaşanan katliamı kınayan açıklamalarda bulunmuşlardı. Atikhisar için bir kınama mesajı da dünyaca ünlü pop star Tarkan’dan geldi. Tarkan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Hasankeyf’ten Karadeniz’in derelerine kadar rant uğruna doğanın feda edildiğini belirterek; “Kurutulan göller, kirletilen, zehirlenen denizler, topraklar. Altın için feda edilen güzelim Kaz dağları ormanları. Bu ne bitmek bilmeyen bir para ve güç hırsıdır” dedi. “İnsan ülkesinin doğasını, tarihini, kültürünü rant uğruna bir kalemde nasıl satabilir böyle?” diyerek tepkisini dile getiren Tarkan; “Yeter artık. Bir durun, kendinize gelin. Sizlere emanet edilen bu topraklara ve de temsilcisi olduğunuz halkınıza ihanet etmeyin artık” dedi. 

Megastar Tarkan Atikhisar için yaptığı paylaşımda; “Rant uğruna feda edilen Hasankeyf’ler, Allianoi’ler, Karadeniz’in dereleri, ormanları. Dikilen çirkin beton yığınları için kesilen binlerce yıllık zeytin ağaçları. Kurutulan göller, kirletilen, zehirlenen denizler, topraklar. Altın için feda edilen güzelim Kaz dağları ormanları. Bu ne bitmek bilmeyen bir para ve güç hırsıdır. İnsan ülkesinin doğasını, tarihini, kültürünü rant uğruna bir kalemde nasıl satabilir böyle? Dünyanın neredeyse her yerinde durum aynı. Halkın oylarıyla bulundukları noktaya gelen yetkililer kendilerini o ülkenin sahibi sanıp istediklerini yapma hakkını kendilerinde nasıl buluyorlar? Vatandaş kendi toprağını, doğasını savunmaya, korumaya kalktığında bir de vatandaşa ayar verip, kafa tutup, tehditler savuruyorlar. Yeter artık. Bir durun, kendinize gelin. Sizlere emanet edilen bu topraklara ve de temsilcisi olduğunuz halkınıza ihanet etmeyin artık. Bir elinizi kalbinize koyun da vicdanınıza kulak verin artık. Rant için bu doğa katliamlarına bir son verin artık” dedi. 
(Baykal Sağlam)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER