Memlekette "siyasi fırıldaklık" manzaraları

13.10.2022          Değerli okurlarım;

 

Ülkemizde her geçen gün yeni bir siyasi manevraya ve omurgasızlığa şahit olmaya başladık.

 

Ergenekon davasında yargılanan muvazzaf subay Ak Parti hükümeti döneminde Ergenekon davasında sanık olarak yargılanıyor ve ardından cezaevine gönderiliyor. Cezaevinden çıktıktan hemen sonra CHP’den milletvekili oluyor. Oradan bir anda istifa edip bağımsıza akabinde Memleket Partisi’ne geçiyor. Kısa bir süre sonra da istifa edip AKP’ye geçiyor.

 

Ben böyle bir hız görmedim. Sanırım girdiği partilerden genel başkanlık talebi var o da olmayınca yer değiştiriyor. Kusura bakmayın ama ben buna “siyasi fırıldaklık” derim. Böyle bir siyasi kariyere sahip olan adama güvenip nasıl oylarımızı verelim soruyorum size?

 

Bu kadar çok kıblesi olan adamlarla nasıl yol alacağız.

 

Verilmiş sadakamız varmış ki bu adam generalliğe falan yükselmemiş. Maazallah ülkeyi kendi menfaat ve istikbali için neler yapardın? 

AKP’ye de çok kızıyorum, anasına, babasına kendisine saygısı olmayan bu şahsiyet yoksunu adamı neden aralarına kabul ettiler?

 

Bu tip zayıf karakterli adamlar meclisin içerisinde koltuk sahibi oluyor ve işin iyice suyunu çıkarıyorlar. Bu kadar basit olmamalı o koltuklarda oturabilmek.

 

Bir de bizim Ahmet Davutoğlu Beyefendi var… 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan randevu talep edip başörtüsü konusunda konuşmak istedi. Ey Ahmet Davutoğlu sen bir 6’lı masa temsilcisisin senin ne işin var Cumhurbaşkanı ile seni kim dinler, kim tanır?

 

Daha önce AKP’den başbakan seçildin, sanıyorsun ki yüzde kırkdokuz oyu kendin aldın. Bırak kırkdokuzu sen yüzde bir al ben hiç birşey bilmiyorum.

 

Yine aynı taktikle 6’lı masaya gelecek oylardan faydalanacaksın.

 

Ben 6’lı masayı da eleştiriyorum Ahmet Davutoğlu’na verilmiş olan koltuk için. Bu Beyefendi Ülkenin en kıymetli ve şerefli makamına bile sahip çıkamayıp sessiz sedasız bırakıp gitti. Böyle birine nasıl koltuk veriyorsunuz? Bir de parti kurup genel başkan oluyorsun. Amacın nedir? Bu kadar “siyasi fırıldaklık” yetmez mi?  Köşene çekil artık. Size halkın verdiği oy kadar değerlisiniz. Memleketin kodlarıyla oynamayı bırakın artık.

 

Sayın 6’lı masa ülkemizin selametini düşünüyorsanız yola 5 temsilci olarak devam edin. Bu tür küflenmiş siyasetçilerden size hiçbir hayır gelmez. Bu tip adamlar önce partilerini kuruyor genel başkan oluyor ardından hemen farklı bir partiye geçip milletvekili hatta bakan oluyorlar. Hiçbir ideolojiye sahip olmadıkları gibi sınır da tanımıyorlar.

 

Allah aşkına hiçbirimiz yüzyıllarca sürecek bir ömür yaşamayacağız, bari biraz onurlu, şerefli bir yaşam sürelim ki yaşamlarımız sonlandığında arkamızdan konuşacak iyi şeyler olsun.

 

Kibirlerinizi, menfaatlerinizi bir kenara bırakın memleket için çalışın, halkın hizmetkarı olun.


706

Yazarın daha önceki yazıları

Yazarın Arşivine ulaşmak için tıklayınız.
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER