Milletvekili Öz; "25 Haziran aydınlığın başlangıcı olacak"

08.06.2018         

CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, Geyikli, Bozcaada ve Eceabat Örgütleriyle birlikte ilçedeki vatandaşları gezdi. Öz, 24 Haziran seçimleri çerçevesinde gerçekleştirdiği gezide; "25 Haziran Ülkemiz için aydınlık yarınların başlangıcı olacak" dedi.

 CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, 24 Haziran seçimlerinde aday adaylığını açıklamış ancak adaylık listesine girememişti. Milletvekili Öz, seçimler çerçevesinde, Geyikli, Bozcaada ve Eceabat ilçelerini gezdi. Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce için vatandaşlardan oy isteyen Milletvekili Öz, seçimler sonrası gerçekleştirecekleri politikaları sıraladı.  Emeli maaşlarını  bin 200 TL yapacaklarını dile getiren Öz, tarımsal üretimde ise vergileri düşüreceklerini söyledi.

 
“Milli gelir artışından refah payı vereceğiz”
Vatandaşlara İnce’nin Cumhurbaşkanı olması ile yapılacak yenilikleri aktaran Öz; “Milyonlarca işçimiz düşük asgari ücretle çalışmak zorunda bırakılıyor. Vatandaşlarımız geçim kaygıları olduğu için emekli olmak istemiyor. Esnaflarımız kredi borçlarını ödeyemez hale geldi ve birçok esnafımız işyerini siftahsız kapatıyor.  Üreten Ülkemiz ihraç eden konumdan ithal eden ülke konuma düşürülmüştür ama Cumhuriyet Halk Partimizin İktidarında ve Cumhurbaşkanımız Muharrem İnce olduğunda, 1 Ocak 2019’dan itibaren Asgari ücreti en az 2 bin 200 TL, en düşük emekli maaşını bin 500 TL yapacağız. Ramazan ve Kurban bayramında emeklilere birer maaş ikramiye vereceğiz. Emeklilere milli gelir artışından refah payı vereceğiz. Emekliler için muayene ve ilaç katılım paylarını ve fark ücretlerini kaldıracağız. Tarımsal üretimde kullanılan tohum, gübre ve tarım ilacı gibi girdilerin vergilerini düşürerek, maliyetleri aşağıya çekeceğiz. Çiftçilerimizin tarımsal kredi borçlarının faizlerinin tamamını sileceğiz. Ücretlilerin ve esnafın asgari ücrete kadar olan gelirlerine gelir vergisi muafiyeti tanıyacak şekilde, gelir vergisi dilimlerini yeniden düzenleyeceğiz. Vergide adaleti sağlayacak, az kazanandan az, çok kazanandan çok vergi alacağız. Esnafımızın kira stopajını kaldıracağız ve Esnafımızın kira, araç gideri vb. iş yeri masraflarını vergiden düşebilmesini sağlayacağız” dedi.
(Haber Merkezi)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER