Milletvekili Turan "Hareketin sonucu ile Kılıçdaroğlu ilgileniyordur"

07.09.2020         

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Lapseki Kemiklialan bölgesinde levrek ve çipura üretimi yapılan balık üretim çiftlikleri ile midye üretim işletmelerini ziyaret etti. Muharrem İnce'nin başlattığı Memleket Hareketi'yle ilgili açıklamalarda bulunan Turan; "Bu hareketin sonunun nereye varacağını en çok Kılıçdaroğlu merak ediyordur. Biz AK Parti olarak, Cumhur İttifakı olarak işimize bakıyoruz" dedi.

 AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Lapseki Kemiklialan bölgesinde levrek ve çipura üretimi yapılan balık üretim çiftlikleri ile midye üretim işletmelerini ziyaret ederek kuluçkahanelerde incelemelerde bulundu. Ziyarete, Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ, TKDK Çanakkale İl Koordinatörü Mahmut Uçar, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Lapseki İlçe Başkanı Namık Ergin, İl Genel Meclis Üyeleri Halil Özer ve Hasan Engin katıldı. . Muharrem İnce’nin başlattığı Memleket Hareketi’yle ilgili açıklamalarda bulunan Turan; Bu hareketin sonunun nereye varacağını en çok Kılıçdaroğlu merak ediyordur. Biz AK Parti olarak, Cumhur İttifakı olarak işimize bakıyoruz” dedi.

Milletvekili Turan açıklamasında; “Muharrem İnce’nin başlattığı hareket, aslında Sayın Kılıçdaroğlu’nun parti içindeki tek adamlığının ve muhalif seslere tahammülsüzlüğünün bir sonucudur. Bu hareket, 10 yıldır bir tek seçim kazanamadan genel başkan koltuğunda oturan Kılıçdaroğlu’na ve kodlarından uzaklaşan CHP’ye bir tepkidir. CHP kurultayında da bu tablo net bir biçimde görüldü. Dolayısıyla tamamen CHP’nin meselesidir. İktidar partileri, ittifaklar dünyanın her tarafında bu tarz süreçler yaşayabilir; fakat muhalefetteyken bölünmek CHP yönetiminin içine düştüğü biçare hali gösteriyor. Bu hareketin sonunun nereye varacağını en çok Kılıçdaroğlu merak ediyordur. Biz AK Parti olarak, Cumhur İttifakı olarak işimize bakıyoruz” dedi.

Balık üretim çiftliklerinde incelemelerde bulunan Turan, Çanakkale’deki balık üretimi ile ilgili; “Çanakkale’mizde balıkçılığın önemi gittikçe artmaktadır. Çanakkale’miz uzun kıyı sınırları ve zengin iç su kaynakları ile balıkçılık sektöründe önemli bir yer tutmakta. Şehrimiz 671 km`lik sahil şeridine sahip. Geçimini balıkçılıkla sağlayan binlerce hemşehrimiz var. Bu balık türlerinin denize göre yaşam şansını arttıran ve ihracat yapan bu çiftliklerimiz ekonomi açısından çok önemli” dedi.

(Haber Merkezi)

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Bayramiç'te feci ölüm
18.09.2020    1012