Milletvekili Turan "Sosyal konutlar için belediye adım atacak, biz omuz vereceğiz"

04.02.2020         

AKP Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, sosyal konutlar projesinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndaki işlemlerinin bittiğini ifade etti. Turan; "Bundan sonra Çanakkale Belediyesi hangi bina yıkılacak, nasıl süreç işlenecekse iş belediyede. Bundan sonra belediye adım atacak biz omuz vereceğiz" dedi.

 AKP Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan Sosyal konutlar projesiyle ilgili değerlendirmeyi Yenice’de katıldığı Esnaf ve Sanatkarlar Odası toplantısında verdi.  Milletvekili Turan, Yenice Esnaf ve Sanatkarlar Odasının düzenlediği toplantıda yaptığı açıklamada İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Erzurum’da yaptığı tatile değinerek; “Elazığ’da deprem var adam Erzurum’da kayak yapmayı yeni siyaset anlayışı olarak düşünüyor. Mesele Elazığ’ın derdini yüreğinde hissetmektir. O gün herkes ağlarken, sen gülüyorsan, bu yeni siyaset değil eski siyasettir. Türkiye’nin gömdüğü, bıraktığı siyasettir bu. Seçim yok, Ankara’nın yoğunluğuna rağmen Gelibolu, Çan ve Yenice’de esnafımızla birlikte olmak için buradayız” dedi.

Milletvekili Turan, Sosyal Konutlar projesinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndaki işlemlerinin bittiğini ifade ederek; “Çanakkale’de eski yıllarda yapılan sosyal konutlar var. Depreme dayanıksız olduğunu biliyoruz. Kentsel dönüşüme girmesini istiyoruz. Çevre Müdürlüğü çalışmasıyla beraber Bakanlık ayağı dediğimiz bölümü bitti. Bakanlık riskli alan ilan etti. Bundan sonra Çanakkale Belediyesi hangi bina yıkılacak, nasıl süreç işlenecekse iş belediyededir. Bundan sonra belediye adım atacak biz omuz vereceğiz” dedi. 
(Atilla Akın)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER