Muhalif televizyonlar halkın nabzını tutuyor iktidar adına!

11.12.2021          Değerli Okurlarım;

Ülkemizdeki televizyonların hepsi iktidara çalışıyor. Nereden mi uyduruyorum? Bal gibi öyle. Şimdi iyi okuyun öyleyse.

İktidar bir operasyon yapacak mesela. Tank paleti satmadan önce hangi medyanın tartışma programında tartışıldı. Muhalif görünen kanallarda milletin nabzını tuttular haftalarca. Kimseden tık çıkmayınca babalar gibi sattılar. 

Bu hükümet ilk kurulduğunda hatırlarsanız Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, “Babalar gibi de satarız devletin mallarını” dedi.  Haraç, mezat sattılar. Yediler, içtiler ve peşkeş çektiler. Kemal Unakıtan naylon faturadan yargılanır iken aklandı ve Maliye Bakanı oldu. Yani iktidara yakın kanalları izleyin bakalım ASELSAN ile alakalı bir haber var mı?

Ne anlatacaklar ki taraftarlarına? Neden o kadar iktidara vurmalarına rağmen hepsi dışarıda? Nasıl oluyor bu?  “Bakın biz medyayı özgür bırakıyoruz, bize her şeyi söylüyorlar, kimseye bir şey demiyoruz.” derler şimdi. Neredeyse bir kaç haftadır ASELSAN’ı konuşuyorlar bir kaç muhalif kanal. Milletinde çok güzel nabzını tutuyorlar. Bakacak iktidar, kimseden tık yok ve hadi gelin teslim alın diyecekler. Sakın bu medya çok güzel eleştiriyor demeyin. Hepsi tezgah bunların. Kimseyi mitinge, meydanlara çağıran medya patronu duydunuz mu? Duyamazsınız çünkü herkes izlediğinle kalıyor. Kahvelerde akşama kadar millet birbirine özet geçer ve sesler kesilince babalar gibi satarlar, peşkeş çekerler. Halbuki iktidar kanalında bir defa yayınlasa bakın neler oluyor ülkede? Önce camilerde sonra tekkelerde, kuran kurslarında, dergahlarda, tarikatlarda, cemaat evlerinde… Yahu uyanalım artık.

Zaten Üçüncü Dünya Savaşı’nın fitilini ateşlediler Kovid 19 ile. Bir de işgaldeyiz şuan. Bize bir saldırı olsa, içimizdeki Araplara deseler; “Türkiye’ye karşı savaşın, sizi Avrupa vatandaşı yapacağız.” diye bizi vallahi billahi keserler. Avrupa’ya geçmek için can atıyor hepsi. İdeolojileri yok, vatansız olmuş hepsi ve biz 50 milyar dolardan fazla para harcamışız. 100 milyar dolar da vatandaşa zararları olmuş ve biz hala alıyoruz içeri. Bunlar bir gün  bize karşı savaşacaklar ve o gün ne kadar haklı olduğumu göreceksiniz. Umarım yanılırım ve umarım geç kalmayız. Anlayacağınız dostlarım, iktidara kamuoyunun nabzını muhalif kanallara yaptırıyorlar ve her akşam reyting yapıyoruz diye de hava atıyorlar. Yesinler sizi. Bu ülkede televizyon kanallarının hepsi bir yerlere hizmet ediyor. Bizim gibi yerel gazeteler bir yere kadar seslerini duyurabilir. Bunun artık tersine dönmesi gerek çünkü bu güzel vatan zor durumda ve sürekli kan kaybediyor. İnanın  şuan yoğun bakımdan bir önceki duruma geldi Avrupa ve dünya. Bize sürekli hasta adam diyorlar. Neden acaba diye kendinize sordunuz mu?  Bu yanlıştan derhal dönmeliyiz. Halktan alacağınız hiç bir şey kalmadı. Bu hepimizin son şansı hatadan dönmenin. Ben bizzat yakın zamanlarda önce Balkanlar’da sonra orta doğuda çok kan, sefalet, ihanet, tecavüz edilmiş kadınlar gördüm.

Lütfen vatana sahip çıkın. Biz dünyaya bakarız, kimse bize bakmaz. Bizi seviyormuş gibi davranan ülkeler ya korkudan ya da hala menfaatleri bitmemiş. Bir de bize gaz verip duruyorlar. İlk sırtımızdan onlar vuracak. Hangi Katarlı gelmiş ve “Burası ülkemdir, dindaşımdır.” demiş. Duyan var mı? Kim geliyorsa devletin kupon arazilerinin peşinde. Boğazdaki yalıların peşinde. Gelip bir fabrika kuran var mı? Bir tane tank palet var o da rantlık ve stratejik önemde. Şimdi de Aselsan’a geliyor BAE prensleri. Aç olanlarına da  biz bakıyoruz devlet olarak. Ekmekleri bölünen vatandaşlarımız bakıyor. İşsiz kalarak, onların yüzünden iki katı kira ödeyerek yaşıyor vatandaşlarımız maalesef.


1668

Yazarın daha önceki yazıları

Yazarın Arşivine ulaşmak için tıklayınız.
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER