Müslüman devlet başkanları neden çok zengin oluyor acaba?

18.10.2021         Değerli Okurlarım;

Bugün dikkat çekeceğim biraz.

Konu: "Müslüman ülkeler, zengin başbakanlar ve devlet başkanları..."

İslâm dünyaya geldiğinden beridir peygamberimiz Hz. Muhammed`i saymıyorum, ( o Allah`ın sözcüsüydü) İslâm dünyasında Hazreti Ömer adaleti ve dürüst yönetim, hakkaniyetle paylaşımı, yardımı maalesef ki gelmedi. Halife Ömer`den sonra Mustafa Kemal Atatürk halkın kuruşuna tenezzül etmeden bu yalancı dünyadan giden 2. devleti yöneten liderdir. Din ile imanla gelenler maalesef ki ilk işleri devletin hazinesini soymak oldu. Bu adaletsizlik ve yolsuzluk, Müslümanların kaderi mi yoksa bu muameleye mi layıklar? Sonuçta bütün dünyada dinler var. Kimi Yahudi, kimi Hıristiyan, kimisi de Katolik. Bunların içinde devletlerini soyan tek millet Müslümanlar maalesef ki. Bakıyorsun aday olmuş, fakat ilk önce ABD` den icazet alıp öyle halkın karşısına çıkıyorlar ve halkını yalanlarla kandırarak ceplerini dolduran doldurana.  Bakıyorsun halkına da pirinç, yağ, salça ve unla kandıran İslam dünyasının devlet başkanları.

Bu nasıl bir mantık?

Buna sizler nasıl bakıyorsunuz bilemiyorum. Bu resmen rezalet bence. Gelen ilk İsrail` e sonra da ABD`ye saldırıyor. Aslında bu propaganda sadece masanın üstünde oluyor, masanın altında ise hep beraber plan yapıyorlar. Yalanlayabilen varsa hodri meydan! Mavi Marmara yola çıkmadan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan İsrail`i katil ilan etti. Seçim meydanlarında orada burada demediğini bırakmadı ve bir gün kalktı ve "Bana mı sordular gittiler?" dedi. Ne oldu da böyle söyledi? Çıkarlar mı çarpıştı? Ülke çıkarları olduğunu sanmıyorum. Bu kendi ve iktidarının çıkarları idi çünkü bakıyorum ülkemizde devletin çıkarlarını savunan devlet adamı yok şu anda. Gittik Suriyelileri koruduk, çocuklarımızı savaştırdık Suriyeliler ve Libyalılar sahillerimizde nargile keyfi çıkarsınlar diye. Bakıyorsun diğer İslam ülkeleri İngiltere`de Fransa`da durmadan futbol takımları alıyorlar ve bize geliyorlar devletin en değerli fabrikalarını ve arazilerini alıyorlar. Yani peşkeş çekiyorlar anlayacağınız. Halife Ömer ve Mustafa Kemal`den başka İslam dünyasına dürüst ve parasız veda eden görünmüyor, duyan var mı? Bilen var mı? Bakıyorsun devleti yönetenleri etraflarındaki yalakalar ilahlaştırıp duruyorlar. Saddam Hüseyin, Muammer Kaddafi ilah gibiydiler. Ne oldu etrafındakiler? Çoğu kaçtı sağa sola diğerleri de kötü bir ölümle gelirken söz verdikleri küresel devletlerin gazabına uğramış oldular. Ne hikmetse icazet aldıkları devletlerin başkanları sanki seçiyorlar. Hata yapacak, ülkesini kazıklayacak, satacak adamları destekliyorlar. Kendileri bir kere bile yanlış yapmazlarken, İslam devletlerinin seçilecek adamlarını da hepsini iradelerinde zaafı olanlardan seçerler ki olumsuz bir durumda rahatça devirebilmek için.

Yani anlayacağınız Değerli Okurlarım,  bu dünya imtihan dünyası ve 100 yaşına kadar, yaşarsanız çok yaşamış sayılırsınız. Bu kadar doyumsuz olmaya değer mi? Bence değmez. Kefenin cebi yoktur. Bırakacaksanız değerli eserler bırakın. Halife Ömer gibi adalet timsali olun. Mustafa Kemal gibi ilerici ve ders kitaplarında isminiz olsun. Adınız hırsızlıklar ve yolsuzluklar, adaletsizliklerle anılmasın. Bana kızacaksınız belki. Müslüman ülkelerin yöneticileri yol yakın iken dönün yüzünüzü halkınıza. Halkı ile beraber olan liderler sonsuza kadar yaşarlar. Yakın yüzyılda ülkemize kaç Başbakan, Cumhurbaşkanı ve Genel Kurmay Başkanları geldi gitti. Hangisinin ismi anılıyor? Hiç biri... Sadece Mustafa Kemal var. Gerisi silindi gitti çünkü dürüst değillerdi. Allah vicdandan ayırmasın.


1994

Yazarın daha önceki yazıları

Yazarın Arşivine ulaşmak için tıklayınız.
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER