Mutan: "Kupayı hak edene veriyoruz"

17.05.2017         

Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan 19 Mayıs 2017 günü gerçekleştirilecek "49. Kepez Yağlı Pehlivan Güreşleri" öncesinde, güreş ağası Kemal Durmaz ile yollarını ayırdıklarını duyurdu. Durmaz'ın görevlerini yerine getirmediğini söyleyen Başkan Mutan, "Yolumuza eski güreş ağamız Yahsem Korkmaz ile devam ediyoruz. Çünkü Kemal Durmaz beyefendi ağalık için verilen taahhütleri yerine getirmedi. Bu yüzden geçen yıl verilen kupayı ondan alıp Yahsem beye veriyoruz" dedi.

 19 Mayıs Atatürk`ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı`nda ünlü pehlivanlar Kepez’e geliyor.  Dün bir basın toplantısı düzenleyerek 49. Kepez Yağlı Pehlivan Güreşleri hakkında bilgiler veren Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, “Bu yıl güreşlerimizin 49.yılını gerçekleştirmiş olacağız. Önümüzdeki yıl güreş takvimi ramazan ayına geliyor, bu yüzden 12 Mayıs tarihinde gerçekleştirme ihtimalimiz var. Ama bu sene yine 19 Mayıs tarihinde toprak mahsullerinin altındaki alanda deniz kıyısında güreşlerimizi gerçekleştireceğiz. 30’a yakın başpehlivan bizimle olacak. Ve herkes Ali’yi soruyor. Evet Ali’yi bu sene getireceğiz. Etkinliklerimiz ücretsiz olacak herkes davetlidir” dedi.  49. kez düzenlenecek yağlı pehlivan güreşleri öncesinde güreş ağası ile yolların ayrıldığını da duyuran Başkan Mutan; “Geçen yılki güreş ağamız taahhütlerini yerine getirmedi. Size encümen kararını da dağıtacağız. Kırkpınar ağası ile de bu konuyu görüştük. Bir önceki ağayla yola devam etmeye karar aldık. Kemal Durmaz beyefendi ağalığı aldıktan sonra hiçbir taahhüttü yerine getirmedi. Getirmediği için geçen hafta Çarşamba günü yolunuz açık olsun dedik. Bir önceki ağamızla konuştuk. Yahsem Korkmaz’a geçen yılki kupayı takdim ediyorum. Bilmece bulmaca yok. Yahsem Korkmaz ağalığa devam ediyor. İnşallah önümüzdeki senede 50.yılda da devam der. Kupayı hak edene veriyoruz” dedi. Kupa için teşekkürlerini ileten Yahsem Korkmaz ise; “Bu sene 49. kez yapıyoruz kepez güreşlerini. 4 yıldır bunun içindeyim. Geçen sene kemer aldık ve başkalarının önünü açalım dedik. Türkiye’ye tanıttım Kepez’i. Bütün güreşlere gittim. Güreşi ata sporumuzu seviyoruz. Tekrar görev gelince başkanımızı kıramadık. En iyi şekilde görevimizi yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 
Devlet hastanesi yolunda sona yaklaşıldı 
Başkan Mutan, Kepez’de yapımı süren bölge hastanesi yolu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “ İhale gereği bahsettiğiniz yol TOKİ’ye bağlantı yolu yani  fatih caddesidir. O yukarıda bahçeşehir kadar gidiyor. Park onyedi bağlantı yoluna kadar gidecek. Yolumuz Askeri lojmanların oraya kadar geldi, bağlantı noktasına gelindi. Bu ayın sonu en geç haziran sonu demiştik. Taahhüdümüzü yerine getireceğiz. Hızlı bir şekilde tamamlayacağız. Aydınlatma noktasında müteahhit ile anlaştık. Aydınlatma ile birlikte yolu yetiştireceğiz” dedi. 
(Şebnem Özer)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER