Mutan'dan kongre değerlendirmesi; "İstemediğimiz adayların üstünü çizip, doğru adaylarla çalışmalıyız"

08.08.2017         

Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan, yaklaşan kongre sürecinde parti içi tüzük eleştirisinde bulundu. Seçimlerde, blok liste adı altında partiye zarar verecek kişilere oy vermek zorunda kalmamaları gerektiğini belirten Mutan; "Bence, Hak, Hukuk, Adalet için bireysel ilk eylemimiz listelerde istemediğimiz adayların üstünü çizip daha çalışkan yaşamıyla söylemi aynı olan özü-sözü doğru aday arkadaşları yazmamız daha demokratik olacaktır" dedi.

 Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan, sosyal medyada yaptığı açıklamada parti içi tüzük eleştirilerinde bulundu. Parti içerisinde bireysel olarak Adalet adına eylem söylemlerinin arttığını belirten Mutan, bu bağlamda fikir beyan etme gereğini duyduğunu ifade etti. Hak, Hukuk ve Adalet için öncelikli eylemin parti iç,i tüzük ve kongre seçimleri olması gerektiğini vurgulayan Mutan; “Hak- Hukuk- Adalet için öncelikli eylemimiz kendi parti tüzüğümüz ve kongre seçimlerimiz olmalı. Çünkü tam demokratik tüzük hepimizin isteğiyle olacak istemediğimiz adaylarla ya da yönetimle çalışmak zorunda kalmayacağız” açıklamasında bulundu. Parti içerisinde blok liste adı altında oy vermek zorunda olmamaları gerektiğini ifade eden Mutan; “Hiçbir faaliyet göstermeyen, fikir dahi üretemeyen, partimize zarar veren kişilere blok liste adı altında oy vermek zorunda kalmamalıyız. Bence Hak-Hukuk- Adalet için bireysel ilk eylemimiz listelerde istemediğimiz adayların üstünü çizip daha çalışkan yaşamıyla söylemi aynı olan özü-sözü doğru aday arkadaşları yazmamız daha demokratik olacaktır” dedi. 

 
“Öncelikli hedef parti tüzüğü olmalı”
Mutan, yaklaşan kongre öncesi parti içi tüzük eleştirisinde bulunarak; “Kongre sürecini daha demokratik kılmak adına yürüyüşe çıkıyoruz. Son günlerde sosyal medyada Hak, Hukuk, Adalet adına yeni eylemlerden, hatta bireysel eylemlerden söz edilmeye ya da fikir beyan edilmeye başlandı. Bu bağlamda bende fikrimi beyan etme gereğini duyuyorum. Hak, Hukuk, Adalet için öncelikli eylemimiz kendi parti tüzüğümüz ve kongre seçimlerimiz olmalı. Çünkü tam demokratik tüzük hepimizin isteğiyle olacak, istemediğimiz adaylarla ya da yönetimle çalışmak zorunda kalmayacağız. Delege arkadaşlarım kongre süreçlerinde laf olsun diye kendini yönetime yazdırmış kişilere oy vermek zorunda değiller. Hiçbir faaliyet göstermeyen, fikir dahi üretemeyen, partimize zarar veren kişilere blok liste adı altında oy vermek zorunda kalmamalıyız. Bence Hak, Hukuk,  Adalet için bireysel ilk eylemimiz listelerde istemediğimiz adayların üstünü çizip, daha çalışkan, yaşamıyla söylemi aynı olan, özü sözü doğru aday arkadaşları yazmamız daha demokratik olacaktır” dedi. 
(Eren Aşnaz)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER