Mutan "Demokrasiyi biz getirdik. Demokratikleşmeyi de biz sağlayacağız"

08.11.2018         

Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan, CHP?li üyelere mektup gönderdi. Mektubunda, 2019 Mart ayında yapılacak Yerel Seçimlerde Çanakkale Belediye Başkanlığı aday adayı olduğunu belirten Başkan Mutan; "Ülkemizde Cumhuriyeti biz kurduk, demokrasiyi biz getirdik. Demokratikleşmeyi de biz sağlayacağız" dedi.

 2019 Mart ayında yapılacak Yerel Seçimlerde Merkez İlçe Başkanlığı aday adaylık başvurusunu yapan Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, CHP’li üyelere mektup gönderdi. Mektubunda, 3 dönemlik Kepez Belediye Başkanlığında 25 yılı geride bıraktıklarını belirten Mutan; “Yıllardır emek ve siyasi mücadelemde edindiğim tecrübeyle Çanakkale Belediye Başkanlığına aday adayı olarak karşınızdayım” dedi. Çanakkale’nin daha iyi bir geleceği fazlasıyla hak ettiğini dile getiren Başkan Mutan, bu konudaki en büyük görevin CHP’li üyelere düştüğünü ifade etti.Ülkenin son yıllarda her geçen gün demokrasiden taviz verir hale geldiğini belirten Başkan Mutan; “Ülkemizde Cumhuriyeti biz kurduk, demokrasiyi biz getirdik. Demokratikleşmeyi de biz sağlayacağız. Sizlerle aynı partinin üyesi olmaktan gurur duyuyorum” dedi. 

 
“Yol arkadaşlığımızda 25 yılı geride bıraktık”
Mektubunda CHP’li üyelere, “Çanakkale Belediye Başkanlığına aday adayı olarak karşınızdayım” şeklinde seslenen Mutan; “Sokaklarda başlayan siyasi mücadelemde beni Kepez`de 3 Dönem Belediye Başkanı olarak onurlandıran sizlerle yol arkadaşlığımızda 25 yılı geride bıraktık. Bir doktor olarak emek mücadelesinde KESK`e bağlı Sağlık Emekçileri Sendikasında (SES) şube başkanlığı yaptım. Bir Tıp doktoru olarak Çanakkale Tabip Odasında Yönetim Kurulu üyesi ve Çanakkale Diyabet Derneğinde kurucu başkan olarak yer aldım. Beni yetiştiren bu topraklara gerek siyasetçi gerekse doktor olarak borcumu ödemek için yıllardır emek ve siyasi mücadelemde edindiğim tecrübeyle Çanakkale Belediye Başkanlığına aday adayı olarak karşınızdayım” dedi. 
 
“CHP bayrağını dalgalandıran partimiz, tarihsel bir yol ayrımına gelmiştir”
30 yıldır Çanakkale Belediyesinde CHP bayrağını dalgalandıran partinin tarihsel bir yol ayrımına gelmiş bulunduğunu ifade eden Mutan; “Barış ve hoşgörüden dolayı yıllardır yaptığı tercihte Çanakkale daha iyi bir geleceği fazlasıyla hak ediyor. Birlikte yönetmeyi esas alan, halkla içe içe, ulaşılabilir, çözüm odaklı, dinamik bir Belediye Başkanı adayı belirlememizde en büyük sorumluluk siz değerli Cumhuriyet Halk Partisi üyelerine düşüyor” dedi. 
 
“Ülkemiz son yıllarda her geçen gün demokrasiden taviz verir hale gelmiştir”
Mutan mektubunda son olarak; “Son yıllarda ardı ardına yaşadığımız seçim sonuçlarının çoğumuz üzerinde bir umutsuzluk hatta bazılarımızda küskünlük yarattığı tartışılmaz bir gerçek. Tabanın ayağa kalkarak elinde kalan kalelere sahip çıkması için adaylarını kendi iradesi ile belirlemesi zorunluluk haline gelmiştir. Bunun için tüm üyelerimizin katılımı ile yapılacak bir eğilim yoklaması (Önseçim) şarttır. Bunun yanında kentin bakışının yansıyacağı bir anket ve kamuoyunun kılcal damarları STK`ların görüşü doğru kararı alma da büyük fayda sağlayacaktır.  Ülkemiz son yıllarda her geçen gün demokrasiden taviz verir hale gelmiştir. Bu durumun doğal bir süreç olmadığını bu ülkeye demokrasiyi getiren partinin üyeleri olarak ilk önce bizler yüksek sesle haykırmalıyız. Ülkemizde Cumhuriyeti biz kurduk, demokrasiyi biz getirdik. Demokratikleşmeyi de biz sağlayacağız. Sizlerle aynı partinin üyesi olmaktan gurur duyuyor, saygılar sunuyorum” ifadelerini kullandı. 
(Eren Aşnaz)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

AKP adaylarını açıklıyor
11.01.2019    944
CHP'de işlem tamam!
14.01.2019    885