Mutan; "Filler tepişiyor, çimenler eziliyor, taksicilerin ne suçu var?"

10.08.2018         

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi'nin vatandaşlar için açtığı kapı, tekrar kapatıldı. Vatandaşlar, konuyu bildirmek için Kepez Belediyesine başvurmuşlardı. Kepez Belediyesi de kapatılan kapının önüne; "Kepez Belediyesinin bir alakası yoktur" şeklinde pankart asıldı.

 Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi tarafından vatandaşların, hastaneye daha rahat geçmelerini sağlamak için kapı açılmıştı. Kapı, daha sonra kapatıldı. Vatandaşlar da sorunu bildirmek için Kepez Belediyesine başvurdu. Kepez Belediyesi ise, kapanan kapının önüne kapının kapanmasının belediyeye ile ilgisi olmadığını belirten bir pankart astı. Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan, daha önce konuyla ilgili açıklama yapmıştı. Başkan Mutan, açıklamasında; “Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinde durağın orada bir geçit açılmıştı. Buradan polikliniklere geçiş yapabiliyordu hasta ve yaralı vatandaşlar. Otobüsten inince direk polikliniklere geçebiliyorlardı. Şimdi eskisi gibi oldu, dolanarak ana kapıdan çıkarak polikliniklere ulaşıyorsunuz. Burası neden tekrar kapatıldı? Doğru yapılmış bir işi neden tekrar bozdular? Oranın tam karşı tarafında esnaflar var. Onlar bana da geldiler. Benim hastane duvarı ile işim olmaz diyerek geri gönderdim” demişti. 

 
“Uğraşacak birini arıyorsanız biz buradayız”
Kepez Belediyesinin, kapanan kapının önüne astığı pankart, bazı insanlar tarafından olumsuz karşılandı. Başkan Mutan ise, konuyla ilgili olarak; “Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi`nin önünde bulunan yaya geçidinin tam karşısında bulunan vatandaşlar için açılan kapı, geçtiğimiz günlerde kapandı. Tepkiye yol açan kapının önüne Kepez Belediyesi`nin bir alakası olmadığını belirten yazıyı asmamız sonucunda faturası başkalarına kesiliyor. Duvara değmeyen, halkı bilgilendirmek için asılan pankarttan taksiciler neden cezalandırılıyor? İki Eczacı, bir Medikalci`nin sözü ile neden hareket ediliyor? Yapılan vatandaşa eziyettir, ayıptır, günahtır, yazıktır. Uğraşacak birini arıyorsanız biz buradayız” dedi. 
(Baykal Sağlam)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER