NEDEN KEMAL KILIÇDAROĞLU?

15.04.2014         hasankucukoba@gmail.comMecliste Kılıçdaroğlu`na Orhan Övet isimli bir saldırgan yumruklu saldırıda bulundu. Kendisine geçmiş olsun diyorum. AKP’nin Keçiören`de kayıtlı üyesi, olan saldırgan BDP gurubunun önünden fırlayarak saldırıyı gerçekleştiriyor.
İki gün evvel yüklü miktarda borcu bir iş adamı tarafından ödendiği söyleniyor. MHP grubundan çıkarken aday olmuş biriyle el sıkışıyor. Çok yönlü bir mesaj, herkesle ilişkisi varmış görünümü uyandırmak ve bir taşla birden fazla kuş vurulmak istenmiş olabilir. Veya hedef saptırma amaçlı olabilir. Bütün partilere de açık mesajdır. İstersem hepinizi de bulaştırabilirim demek amaçlıdır.
Saldırgan Meclise ilk gelişi olmasına rağmen her tarafı çok ayrıntılı biliyor, içeriden yardım aldığı çok güçlü bir ihtimal. Annesine bakarsanız mazbut bir aile, diğerleri gibi vatanını bayrağını seviyor v.s. Anadolu`nun her hangi bir yerinden seçilmiş gariban aile çocukları. Eylemin gerekçesi, vatan haini olduğu için yaptım diyor. Çok garip değil mi? Turgut Özal`ı vuran Kartal Demirağ, Hırant Dink`i vuran Ogün Samast, ne garip benzerlik. Hepisinin gerekçesi aynı. Üçü de tek başına kahraman olmak için eylem yapmışlar.
Vatan hainlerini gözlerinden tanıyorlar, üç köylü çocuğu, yardım almadan daha evvel görmedikleri yerlere gidip yağdan kıl çekercesine işini bitirip kaçma gereği duymadan teslim oluyorlar. Azmettirenler biliniyor ancak kimse ismini telaffuz etmeye cesaret edemiyor. Karakollarda birlikte fotoğraf çektiriliyor, hakimler değişiyor davalar uzadıkça uzuyor, dosyalar mahkemeler ve Yargıtay arasında gidip geliyor .....sonuç yok.
Muhtemelen bu da evvelkiler gibi olacak. Soruşturmaya bile gerek görülmeden tutuksuz yargılanmak için serbest kalacak. Tabii esas patrona ulaşılamayacak. Ararsanız bu çocuklardan istediğiniz kadarda bulabilirsiniz, ötekileştirilmişlerin bulunduğu bir toplumda kendisini bu vatanın sahibi başkasını hain gören bir zihniyetin ürünü, beyinleri yıkanmış çocuklar.
İsterseniz ağzınızla kuş tutun kürt ve alevi iseniz, bu zihniyete göre ötekisiniz. Kemal Kılıçdaroğlu söylemese de kürt ve alevi olduğuna göre,
O halde ötekidir. O halde vatan hainidir....
Bunu ben söylemiyorum, Hırant`ı ve Özal`ı vuranlar, Kılıçdaroğlu`na yumruk atan Orhan Övet`ler söylüyor. O gariban çocukları kastetmiyorum arkasındaki güçler kimlerse onlar söyletiyor. Sayın Kılıçdaroğlu ile akraba sayılırız, siyasi görüşlerimiz farklı olsa da onun kılına zarar gelmesini istemem. Bu işin altında AKP’nin parmağının olduğunu sanmıyorum. Kendi kayıtlı üyesine böyle bir eylemi yaptırması tamamen ihtimal dışıdır. ``BARIŞ SÜRECİ KİMSENİN TEKELİNDE DEĞİL`` diyen Kılıçdaroğlu saldırıyı bu açıklamadan, kimlerin rahatsız olduğunda aramalıdır. ``Ağacın kurdu içindedir`` diye bir atasözü vardır Kılıçtaroğlu, HER SEFERİNDE DEVLETİ KURAN PARTİ OLDUĞUNU söyler.
Ancak : Üç darbe yapmış bu Devletin derin dehlizlerinde nelerin döndüğünü. Pensilvanya`nın Silivri`lerin HİKMET-İ İLAHİLERİ `ne dikkat etmelidir. Erdoğan`ın da Kılıçdaroğlu`nun da devlet aklı ve inisiyatifini, baronları yeterince tanıdıklarını sanmıyorum. İktidar olmak devlet olmak değildir. Rize `den, Tunceli` den gelmiş gariban köylü çocukları olarak, İkisinin de Timsah`ın açık ağzının içindeki gölgede dinlenen,
Kurbağanın şansı kadardır. Neden ve ne zaman ağzını kapatır kimse bilemez.

1482

Yorumlar

Avatar Seçiniz
 
Adınızı giriniz
Yorumunuz
(max 500 harf)

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum
 

Yazarın daha önceki yazıları

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
Tüm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun