NEDEN-NİÇİN

08.12.2014                        Bazı olaylar vardır ki, nedeni ni-niçin ni ni yorumlamak, altındaki gerçeği görebilmek çok zordur.
                Örneğin bir önceki II’ncı Abdullah Gül görev süresi biteli aylar oldu, İstanbul Boğaziçi Huber Köşkünde bedavadan yiyor, içiyor emrinde devletin makam araçları, zevki –sefa sürüyor. Nedeni ni ve niçin ini bilen olmadığı gibi soran da yok. Acaba yeni bir parti kurmasından mı korkuluyor. Yoksa Davutoğlu Ahmet beceremezse yedekte mi tutuluyor bir bilen varsa açıklasın.
                Geçen gün Abdullah Gül İngiltere’ye gitti, her halde turistik bir gezi değildi, ne sıfatla ve ne amaçla İngiliz yetkililerle görüştüğünü medyamıza yansımadı. Malum dünya siyaseti İngilizlerin, ekonomik güç Amerika’lıların elindedir.
                Kapatılan Refah partisinin Necmettin Erbakan’dan sonra 2.nci adam genel başkan yardımcısı olan Abdullah Gül zimmete para geçirmekten mahkûm olan Necmettin Erbakan’ın bu yolsuzluğundan hiç haberi yokmuş gibi, akçeli işlerle ben ilgilenmem deyip işi sayırdıysa maşallah demek gerekli. Hiç olmazsa bizim partinin kapanma olasılığına karşı, masası, sandalyesi, bilgisayarı ve devlet yardım alır şahıslara mal edilip, hazineye intikali önleniyor gerçeğini ifade etseydi, cumhurbaşkanlı yapmış bir kişiye daha çok yakışır. Nedeni ve niçini sorulmazdı. Suudi Arabistan kralının ne hediye etiğini de bilen duyan var.
                Hayatta olan 3 cumhurbaşkanı Kenan Evren ölüm döşeğinde arzaille cebelleşiyor, Ahmet Necdet Sezer pazara çıkıp domates-hıyar seçiyor, Süleyman Demirel kendi müzesini açtı, enayiliklerine doymasınlar.
                Hoşçakalınız.

850

Yorumlar

Avatar Seçiniz
 
Adınızı giriniz
Yorumunuz
(max 500 harf)

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum
 

Yazarın daha önceki yazıları

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
Tüm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun