Nasıl biter?

16.12.2016         mail@canakkaleolay.com

Çanakkale Süper Amatör Lig`de cumartesi ve pazar günleri maratonun ilk yarısının sondan bir önceki maçları oynanacak. Yapılacak olan müsabakalar klasmanın üstünü olduğu gibi altını da doğrudan etkileyecek. Zorluk seviyesi yüksek olan bu maçlara yorumsal bir nitelik kazandırmak istedik.

İşte görüşlerimiz;

Çanakkalespor - Adaspor; (Cumartesi 14.00)
Kabul edelim ki, Çanakkalespor kaliteli bir kadro yapısına sahip. İlk 9 haftada olumlu sonuçlar alırken, Arslancaspor, Bigaspor ve Yenicespor`a mağlup oldular. İç sahadaki Yenicespor yenilgisi sürpriz olarak karşılandı. Adaspor ise sağı solu belli olmayan, her sahada her takıma karşı direnç gösteren bir ekip. Buna rağmen,  ev sahibi olmanın da avantajıyla Çanakkalespor galibiyete daha yakın. Çünkü Çanakkalespor beraberliği hiç sevmiyor.
 
Kepezspor - Barbarosspor; (Pazar 14.00)
Düşme hattının çok önemli bir maçı Kepez sentetik sahasında oynanacak. Geçen sezonki görüntüsünde olmasa da, İç saha avantajıyla Kepezspor kuşkusuz daha dirençli ve sonuç almaya yakın. Barbarosspor ise ilk 9 haftada 3 puanla tanışamadı. Bu müsabakadan da puansız ayrılırlarsa işleri iyice zorlaşacak. Karşılaşmayı zor da olsa Kepezspor kazanır. 
 
Ezinespor Bigaspor maçında gol sevinci
 
Yenicespor - Ezinespor; (Pazar 14.00)
Bu müsabakanın sonucunu kestirmek oldukça zor. Maçı hangi takım kazanırsa kazansın zirve yolunda önemli bir engeli aşmış olur. Son haftalarda sürekli kazanan Ezinespor galibiyete daha yakın gözüküyor. Ama, dişli Yenicespor zorlu maçlarda mükemmel performans göstermesiyle dikkat çekiyor.. Haftanın en kritik bu maçında tüm ihtimaller göz önünde bulundurulmalı.  
 
Bigaspor - Lapsekispor: (Pazar 14.00)
Şampiyonluğun favori takımı Bigaspor art arda elde ettiği başarılı sonuçların ardından son oynadığı 2 deplasman maçından sadece 1 puan çıkarabildi. Bu nedenle de liderliği Arslancaspor`a kaptırdı. Bigaspor saha ve seyircisi önünde bu karşılaşmanın mutlak favorisi. Hele erken bir gol bulursa farka da gidebilir. Peki, bu müsabakadan sürpriz bir sonuç çıkar mı ?, Çok zor !
 
Y.Bayramiçspor - Bozcaadaspor; (Pazar 14.00)
Yeşil Bayramiçspor gibi Bozcaadaspor da gençleştirilmiş kadrosu ile olumsuz sonuçlar alıyor. Klasmanın son sıralarını doğrudan ilgilendiren bu karşılaşmada beraberlik kokuyor. Ama, maçı iki takım da lehine çevirebilir. Gününde olan, iyi performans gösteren ve kazanmayı daha çok isteyen taraf 3 puana yakın olur.
 
Arslancaspor - Geliboluspor; (Pazar 15.00)
Süper Amatör`ün yeni lideri Arslancaspor, iç sahada entresan sonuçlar alan Geliboluspor`u konuk edecek.Kuşkusuz, Arslancaspor elit kadrosu, hırsı ve geçmiş futbol kültürü ile de ağır basıyor. Kıt`a değiştirip, Avrupa`dan Asya`ya deplasmana gelecek Geliboluspor bu karşılaşmada direnç gösterebilir. Ancak, Arslancaspor kükremeye devam ederse de hiç şansı yok.!
 
Arslancaspor koltuğu ele geçirip, zirveye yerleşti

445

Yorumlar

Avatar Seçiniz
 
Adınızı giriniz
Yorumunuz
(max 500 harf)

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum
 

Yazarın daha önceki yazıları

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
Tüm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun