Ne yaptınız bu ülkeye, ne yapacaksınız daha?

16.03.2022          Değerli Okurlarım; “Varsın, gidiyorlarsa gitsinler.” lafa bak, lafa…

Bugün doktorlara, daha önce askerlere…

Binlerce subay, yüzlerce general görevden alındı. Deniz ve hava kuvvetlerini resmen boşalttınız. Denize komuta edecek, savaş uçaklarını uçuracak subay bırakmadınız. Giderlerse gitsinler çok kolay bir kelime. Ağızdan mermi gibi çıkıyor ve geri dönüşü yok bu kelimenin. Umarım bir gün o doktora ihtiyacınız olmaz.

“Yeni yetişmiş gençlerle yolumuza devam ederiz” Bu nasıl bir söylem?

Bu ülkedeki hiç kimsenin değeri yok mu? İnsanın değeri hiç mi yok gözünüzde? Siz bu ülkeyi akrabanız olan Araplarla mı yöneteceksiniz? Hani bizim askerimiz şehit olur iken Suriye’de, sahilde nargile içen, mangal partileri yapan, savaştan kaçan Suriyeli akrabalarınızla ve savaşa girer iken bu vatanını savunamayan Afganlarla mı savunacaksınız? Bunlar tehlikeli işler. Neredeyse vatan haini bunların hepsi. Namusuna, toprağına sahip çıkmayanlar, bize mi sahip çıkacak? Misafir üç beş ay olur. Mülteci keza öyle. İlk fırsatta Avrupa’ya kaçmaya çalışan bu kaçakları daha ne kadar besleyeceğiz bu topraklarda. Sizin verdiğiniz maaşları biriktirip kaçıyor, gidiyorlar. Bunları hiç mi danışmanlarınız söylemiyorlar size?

Polisiniz, askeriniz, emrinizdeki istihbaratınız, zabıtanız bilmiyor mu bunları? Her gün döviz yükseliyor. Sebebi ise bunlara harcadığınız en az 200 milyar dolarda. Adamlar gelmiş, esnaf olmuş. Sadece İstanbul’da, Aksaray ve Taksim’e gidin de rezaleti görün. Türkçe bir tabela bulamazsınız. Servis yapacak bir Türk garson yok. Siz ne yaptınız bu ülkeye?

Memleketin kodları ile oynadınız. Bu ülke hiç bir partinin, iktidarın oyuncağı değildir. Kim iktidara geliyor ise kafasına göre kolluk kuvvetlerini, yargısını, okullarını kendi parti tüzüğüne göre dizayn edemez. Türkiye modern ve temiz bir ülke iken milyonlarca mülteciyi ile sosyolojisi çöktü. Örf ve adetlerimiz, sevgi ve saygımız bitti birbirimize. Sizin hatalarınız yüzünden deist gençlerin sayısı çığ gibi büyüdü. Bunların yarın bir gün misyonerlerin ellerine geçtiğini düşünün. Din değiştirecekler. Vatanını, dinini değiştirenin maneviyatı olmaz. Bu olmaz ise bütünlük olmaz. Bu tür insanların tek hedefi olur, o da para. Vatanı savunacak asker bulamayacaklar. Bunları hiç düşündünüz mü yoksa bunlar sizin umurunuzda değil mi? Doktordan, hakimden, savcıdan çok imam var elinizde. Diyanet işlerinin bütçesi bütün kurumlardan neden bu kadar fazla? Her taraftan zarar…

Önümüzde seçim var ve bence HDP’nin kapanması artık Abdullah Öcalan’a kaldı… Nereden mi çıkarıyorum? Bir kıyak yapacak Cumhur İttifakı çünkü; HDP, Millet İttifakına destek verir ise 100/65 oyla gelir Millet İttifakı. Bu sebepten; HDP hiç bir ittifakta olmayacak. Cumhur İttifakı yoluna devam edecek çünkü Recep Tayyip Erdoğan: “Selahattin Demirtaş, İmralı’dakine çok büyük bir hesap verecek.” demişti.

AKP, HDP ile ittifak eder ise ülkücüler nasıl oy verir bilemez kimse. Liderler anlaşabilir fakat halk kimsenin malı değil. Bu elektrik, doğalgaz, akaryakıt, kuru gıda, sebze, meyve fiyatları bu rakamlardayken, kimsenin en ufak şeye tahammülü kalmadı. Salatalık 35 liraya satıldı. Bunu bu halk unutursa artık diyecek bir şey bulamam. Kimse bulamaz.

 

Bir de bu seçim sistemi değişiyor. Ya beyler biraz dürüst olalım. Madem beğenmiyorsunuz sistemi, tüm partiler toplanın ve ülke için bir sistem kurun. Kendinizi koruyacak sistemi geçin. Halk sizi isterse, ne yaparsanız yapın alırsınız. İstemiyor ise allame-i cihan olsanız kâr etmez!...

Devleti daha fazla rencide etmeyin ağalar.

Dünya çok karışık, koltuk peşine düşmeyin.

20 yıl ne yaptıysanız ortada.

Ya batarsınız ya da halk teveccüh gösterir, verir mazbatayı.


1689

Yazarın daha önceki yazıları

Yazarın Arşivine ulaşmak için tıklayınız.
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER