Neye göre kriter, nedir terör örgütü üyeliği?

10.01.2022          Değerli Okurlarım; Neler oluyor ülkemizde?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: “İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde terör örgütü üyeleri var. Aynı şekilde Ankara ve başka illerde de var” dedi.

 

Bunun kriteri nedir?

 

Yazılı hale getirseler, biz de iyi anlasak. Kürt ya da Zaza olunca potansiyel PKK ya da KCK mı olunuyor?

Bunu bize yazılı olarak bildirseler memnun oluruz.

Mesela Bank Asya’da hesap açanlar, maaşını çekenler hepsi FETÖ’cü oldular. Hapislerde yattılar, hala yatanlar da var. Bank Asya’nın sahipleri, üst yöneticileri nerede acaba? FETÖ’nün dizinin dibindeki Maliye ve Hazine Bakanı Nurettin Nebati nasıl FETÖ’den yargılanmıyor?

 

Az temaslılara hapis, çok temaslılara mükafat mı?

 

Şimdi bu düşünceler, iyi bir düşünce değildir.

 

Zaten kutuplaşılmış yeteri kadar, hala neyin peşindesiniz? İktidarın övücüleri, yağcıları, yalakaları, FETÖ’cü olsa da kimse dokunamaz. Bu ikilik bitsin artık. Dünyaya uyuşturucu yüzünden rezil olmuşuz. Bu otoban ve köprü kazığından sınıfta kalmışız. Dünyanın parası verilerek yapılan şehir hastaneleri fiyasko. Şehir kadar büyük hastaneler ve doktor yok, sıra aylarca yok ki tedavi olalım. Ben bir gazeteci olarak gittim, randevu bulamadım. Bir kan tahlili için illa özel hastaneye mi gideceğiz? O zaman sigorta neden ödüyoruz? SGK neden var? Memleket özel üniversite, özel hastane cenneti olmuş. Kapatın üniversiteleri ve devlet hastanelerini. Nasıl olsa böyle de mahkumuz özel okul ve hastanelere. Kimseye ülkede yaşama şansı verilmiyor. Üç beş bin kişi ülkenin kaymağını yiyip, diğerleri yerlerde sürünüyor. Sesini çıkartan terör örgütü üyesi oluyor. Yani koyun gibi bir halk isteniyor. Yıllardır bu koyunları güttünüz. Artık koyun değiliz, güdülmekten bıkmışız. Ona buna da terörist demekten vazgeçin. Memleketin beşte ikisini zaten terör örgütü üyesi diye bozuk para gibi harcadınız; Ergenekon, Balyoz, şucu bucu diyerek.

 

Bu halkın yakasından düşün. Memleketin yarısını fişlediniz, ötekileştirdiniz. Etrafınızdaki suça bulaşmış bakanların çocuklarını dünya biliyor. Kapıları açıp, ülkeye soktuğunuz Afganlar nerede? Ne için getirdiniz? Ülkemizde savaşacak adam mı bulamadınız da ülkesini savunamayan, kaçan adamlara kapımızı sonuna kadar açtınız?

 

Mevzu beka ise ama kendi bekanız için ordu kuruyorsanız, bu daha tehlikeli bir hamle. Yol yakın iken iç barışı sağlayın. Ülkemizi işgalci yabancılardan arındırın. Bizim bizden başka dostumuz yok. Katar matar bizi kurtaramaz. Arap’tan dostu bu vatan hiç görmedi. İçimizdeki Arap kardeşlerimiz bize yeter. Bu sonradan gelenleri gönderin ve içeri dönün.

Durmadan düşman toplumlar yaratılıyor içeride. Kızlarımızın türban mevzusu vardı. O da sağcı partilerin kozu idi 50 yıldır. Demirel, Özal, Menderes ve sonunda Recep Tayyip Erdoğan geldi, çözülü verdi. Maşallah nur topu gibi nesil, gençler yetiştirdiniz. Din kartınız da yok. Artık ülke dinle, tehditle yönetilmez.

 

İnsanları boş meselelerle terbiye etmekten vazgeçin. Biatçı gençler değil, cesur ve ayakları yere basan gençler yetiştirin. İnsanlara vaatlerde bulunarak, korkutarak, tehdit ederek bir yere varılamayacağını anlayın artık.

 

Suç işleyen bakan, belediye başkanı kim varsa hepsinin yargılanma önünü açalım. İç barışla buluşalım. Onları da gider ayak siyaset meydanından indirmek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yakışır. Bu ülkeye en çok borcu olan başkandır. 20 yıl üst üste ülkenin yönetimi verilmiştir. Hırsızlığa, yolsuzluğa, uyuşturucu işine bulaşmış devlet yöneticilerinin ve çocuklarının fişini çekmek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a düşer.

 

 


1000

Yazarın daha önceki yazıları

Yazarın Arşivine ulaşmak için tıklayınız.
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER