Nuriye ve Semih için açlık grevi yaptı...

10.07.2017         

İşlerini geri istedikleri için açlık grevine giren Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'ya Çanakkale'den destek geldi. Bir günlük temsili açlık grevi yapan Tüm Emekli Sendikası Başkanı Emin Ergun; "Neredeyse ölüm orucuna girilmiş olan eylemler için, bunlara dur diyebilmek için. Özellikle Nuriye ve Semih'e ses olabilmek için. Bende bir günlük sembolik bir açlık grevi yapmaya karar verdim" dedi....

 15 Temmuz sonrası çıkartılan KHK ile işlerinde ola Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya açlık grevlerinin 122’inci gününde Çanakkale’den destek geldi. Tüm Emekli Sen Başkanı Emin Egun, Gülmen ve Özakça için bir günlük temsili açlık grevi başlattı. Gerçekleştirdiği eylemi KHK’lar ile işten atılan yüz binlerce memur ve haksız yere tutuklananlar için yaptığını söyleyen Ergun, eylemin bir gün sonrada Şerife Egun ve Cumhur Kaya ile devam edeceğini söyledi. Ergun, neredeyse ölüm orucuna giren eylemlere dur diyebilmek için gerçekleştirdiğini belirterek; “Geçtiğimiz 15 Temmuz’dan bu yana ülkemizde yüz binlerce kişi işinden aşından oldu. Bir o kadar kişide cezaevlerinde mahpus durumda. Bu, ülkemiz açısında hiçte sevindirici bir durum değil. Kitleler gittikçe karamsarlığa bürünüyor. Bu, KHK’lar ile işten atılanlar, açlık grevine girenler için. Neredeyse ölüm orucuna girilmiş olan eylemler için, bunlara dur diyebilmek için. Özellikle Nuriye ve Semih’e ses olabilmek için bende bir günlük sembolik bir açlık grevi yapmaya karar verdim. Şehrimizde bunu nöbetleşe bir şekilde, kitlesel hale getirebilirsek, belki sesimizi daha çok duyurabileceğiz. Benim eylemin bundan ibaret” dedi.  

 
“Umut ışığı olabilmek için devam edeceğiz”
Temsili açlık grevlerinin daha çok kişiye umut ışığı olabilmesi için devam ettirileceğini ifade eden Ergun; “Ben bir günlük yapacağım. Yarın ise Şerife Egun ve Cumhur Kaya açlık grevini devam ettirecekler. Bunu daha ileride daha çok kişiye uzatıp, daha çok ses duyurabilmek, bir nebzede olsa umut ışığını yakabilmek istiyoruz” dedi. 
(Eren Aşnaz)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER