O Müdüre suç duyurusu!

19.11.2017         

Fatma Şemsettin Çamoğlu İlköğretim Okulu Müdürü İslam Demirel ile Anasınıfı öğretmeni Suna Davulcu arasında yaşanan tartışma sonucu öğretmen Davulcu'nun fenalaşarak acil servisle hastaneye kaldırıldığı, üç sendikanın kendi üyeleri tarafından da Okul Müdürü Demirel'den benzer şikayetler aldıkları gerekçesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne şikayetçi olacakları haberi dün gazetemizde yer almıştı. Öğretmen Davulcu'nun bağlı bulunduğu sendika olan Türk Eğitim Sen, konu ile ilgili dün Çanakkale Valiliği'ne şikâyet dilekçesi verdi.

 Fatma Şemsettin Çamoğlu İlköğretim Okulu Müdürü İslam Demirel ile Anasınıfı öğretmeni Suna Davulcu arasında yaşanan tartışma öğretmen Davulcu’nun hastaneye kaldırılması ile son bulmuş konu gazetemizde yer almıştı. Türk Eğitim Sen Çanakkale Şubesi tarafından, dün sabah saatlerinde Çanakkale Valiliği’ne Okul Müdürü Demirel hakkında şikayet dilekçesinin verildiği öğrenildi. Şikayet dilekçesinde; “Çanakkale İli Merkez İlçe Şemsettin Fatma Çamoğlu Ortaokulu`nda 16.11.2017 tarihinde Okul Müdürü öğretmenler kurulu toplantı yapmıştır. Okul Müdürü toplantıda öğretmenlere karşı set bir üslup kullanmıştır. Okulu da görev yapan öğretmenler. Müdürün sürekli bu tür davranışta olduğunu ve durumdan rahatsız olduklarını bildirmişlerdir. Okulun Anasınıfı öğretmeni olan üyemiz Suna Davulcu, 16.11:2017 tarihinde yapılan toplantıda taşınacakları binanın anasınıfının zeminin döşenip döşenmediğini sormuş. Bu özel deyip, bunu odasında özel olarak görüşmek istediğini sinirli bir şekilde söylemiştir. Odasında üyemiz olan Suna hanıma yüksek sesle bağırarak. Çocuk azarlar gibi davranmıştır. Kendisine mobbing uygulandığı için rahatsızlanmış ve arkadaşları tarafından hastaneye götürülmüştür. Sendika olarak: Öğretmenlere mobbing uygulayan Şemsettin Fatma Çamoğlu Okul Müdürü İslam Demirel hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz. Okul Müdürü hakkında yasal işlem başlatılıp. sonucu hakkında 4982 Sayılı Bilgi Edinme Kanunu gereği şubemize bilgi verilmesini arz ederim” ifadelerine yer verildi. 

 
 
Sendikalar, şikayette bulunacak
Konu ile ilgili diğer sendikalarda okulda görevli olan üyelerinden okul Müdürü Demir tarafında mobbing uygulandığı gerekçesi ile şikayetçi olacaklarını açıkladılar. Eğitim Sen Şubesi önümüzdeki hafta için Yönetim Kurulu olarak okula gideceklerini belirtirken, Eğitim İş Çanakkale Şubesi Yönetim Kurulu ise önümüzdeki hafta Milli Eğitim Müdürlüğü’ne şikayet dilekçesi verecekleri açıklamasında bulundular.  
(Eren Aşnaz)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

UNUTMAYACAĞIZ
11.10.2018    734