Öfkeliyim, çünkü yanıyoruz

30.07.2021          Değerli Okurlarım;

Bugün üzgünüm ve çok öfkeliyim. Konumuz : "Yanıyoruz" 

3 tane yangın söndürme uçağı kiralamışız. Yunanistan`ın 15 tane yangın uçağı var. İtalya, Fransa, İspanya, Polonya, Almanya vs. konuşmuyorum bile. En az uçağı olan Yunanistan, 15 tane var!... Yüz ölçümü bizden kaç misli küçük, nüfusu bizim altıda birimiz kadar. Ormanı yanmasın diye önlem almış. Televizyon ve gazete haberlerimiz de sabotaj mı acaba deniyor. Evet sabotaj, sabotajı kim izliyor ise odur. Bu ne rezalet ki, koca Türkiye`nin 3 tane yangın söndürme uçağı var. O da kiralık ve yabancı pilotlar bu nasıl bir kafa yahu bu mu yerli milli? Hadi oradan siz de! Kimi kandırıyorsunuz ?

Türkiye yanıyor fakat rant kavgası devam ediyor. Türk Hava Kurumu uçakları yatıyor. Ormanlarımız maalesef ki yanıyor. Bu nasıl bir kafa ki, hala çağrılmıyor Türk Hava Kurumu uçakları? Velev ki çağrılmıyor, neden Türk Hava Kurumu kendisi müdahale etmiyor? Bu bir savaş, yanıyoruz burada davet mi bekleniyor? Bir de şu yapılan ihale, illa da 5 ton olacak şartı, bu nasıl bir zihniyet ki yerli milli Türk Hava Kurumu`nun öz uçakları 4900 litre eksik uçuyor diye paralarımızı başka ülkeye veriyoruz. Lafa gelince yerli ve milliyiz. Bırakın bu işleri! Türk Hava Kurumu derhal müdahale etmeli. Bu var olma savaşıdır. Ölenler var, hayvanlar cayır cayır yanıyor ve Türk Hava Kurumu uçakları orada atıl vaziyete yatıyor. Bu bir suçtur. İmkan var da yapılmıyor ise gerçekten suçtur. Bu bir gün sorulmalı, bunun gerçek sorumlusu kim ise ve sabotaj ise gerçekten bunu yapanı en yüksek cezayla cezalanmalı ve Orman Bakanlığı bu çam sevdasından da vazgeçmeli. Yanan yerlere zeytin ağacı dikelim. Yanmaz ve zeytinyağı da ülkeye gelir getirmektedir. Çam ormanı sıcak ülkeler için çok tehlikeli bir ormandır. Sibirya  gibi yerlerde çam ormanı olabilir. 45 dereceye kadar yüksek sıcak ülkemiz de bence çok tehlikeli ormandır. Bu ormanlarımızdaki yangının sorumlusu da Orman Bakanı Bekir Pakdemirli`dir. O her yanan sincabın, kurdun, kuşun, börtü böceğin... Neden mi? Türk Hava Kurumu`nun personeli, on beş-yirmi yıllık pilotlar, bölgeyi iyi bilenler, yapıyı ezbere bilirlerdi. Sen git Rus pilotları getir, her tarafı rezalet bir ihale yap! Kendi ülke çocukları durur iken Rus uçak ve pilotlara dünyanın parasını ver.

Sonuç sıfır, yangına müdahale sıfır ve hala müdahale şansımız da varken ne oluyor anlayamıyorum. Sabotajı dışarıda aramayın, önce önümüze bakalım. Bu yazım suç duyurusudur, bunun sorumlularını lanetliyorum. Ormanlarımızı yakanı da seyreden de suçludur, suçüstüdür! Askerimiz Artvin Arhavi`de destan yazdı halkımıza temizlikte yardımla. Türk Hava Kurumu neyi bekliyor? Yakıt mı yok? Kampanya yapsınlar hepimiz veririz. Ben 5 maaşımı veririm. İban atsınlar bir günde para toplar uçururuz. Bu hayat memat meselesi, seyreden de izin vermeyen de vatan hainidir. Cinayettir bu, cinayete  dur diyelim. Nerede o vatanseverler? Ne oldu bize? Her şeyi izliyoruz. Vatan yanıyor vatan! Bundan ötesi var mı ağalar? Neyi bekliyoruz…???


1443
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Okul servislerine zam geldi!!!
06.08.2022    679
Akıl almaz kumpas!
10.08.2022    608