Öğrenciler Ata için yürüdü

13.11.2017         

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Atatürkçü Düşünce Topluluğu (ADT) 10 Kasım Ata?ya Saygı yürüyüşü düzenledi. Yoğun ilgi gören yürüyüşte konuşan Çanakkale Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı, Yrd.Doç.Dr. Necmi Akyalçın; "Büyük Atam bir ölümlü ancak bu kadar ölümsüz olabilir" dedi.

 ÇOMÜ Atatürkçü Düşünce Topluluğu tarafından Ata’ya saygı yürüyüşü düzenlendi. Golf Aile Çay Bahçesinde başlayan yürüyüş İskele Meydanı’nda son buldu. CHP İl Başkanı Nejat Önder ve CHP Merkez İlçe Başkanı Celal Karakaş’ın katılım gösterdiği 10 Kasım anma programları kapsamında düzenlenen yürüyüşe üniversite öğrencileri kent halkı yoğun ilgi gösterdi.

ADD Şube Başkanı, Yrd.Doç.Dr. Necmi Akyalçın yürüyüş sonunda İskele Meydan’da açıklamalarda bulundu.  Akyalçın, açıklamasında; “Saygıdeğer Atatürkçüler, değerli dava arkadaşlarımız. Hepinizi saygılarımla selamlıyorum. Çanakkale’de böylesine görkemli bir yürüyüşün mimarı olan gençlerimizi sevgiyle öpüyorum. Yaşarken sömürgeci haydutlara karşı, Anafartalar da şahin, Conkbayırı’nda kartal kesilen büyük Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79.uncu yılında Çanakkale’de gençlik sel oldu aktı. Büyük Atam bir ölümlü ancak bu kadar ölümsüz olabilir” dedi. 
(Zeynep Kocaman)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER