Okullara kar tatili

04.01.2019         

Meteoroloji Müdürlüğü tarafından il geneli ve çevresinde dün gece itibari ile başlayarak 15-30 cm'yi bulacak kar yağışına karşı önlem açıklaması yapılırken, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, il genelinde öğrencilerin ve vatandaşların kar yağışı nedeniyle mağduriyet yaşamaması için ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildiği açıklandı. Merkez ve İlçe Belediyeleri resmi sitelerinden kar yağışına karşı uyarı açıklamaları yapıldı.

 Meteoroloji Müdürlüğü’nden dün gece itibari ile başlaması muhtemel yoğun kar yağışı uyarısının ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından il genelinde eğitime bir günlük ara verildi. Yoğun kar yağışı nedeniyle kıyı kesimlerde 5-10, iç kesimlerde ise 10-15 cm kalınlığında kar yığınlarının oluşabileceği belirtilirken, vatandaşlar olumsuz koşullara karşı uyarıldı. Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “Yapılan son değerlendirmelere göre; Çanakkale çevrelerinde bugün öğleden sonra başlayacak kar yağışlarının, yarın sabah saatlerine kadar kuvvetli yer yer yoğun (kıyılarda 5-10 cm. iç kesimlerde 15-30 cm.) olması beklendiğinden meydana gelmesi muhtemel buzlanma, don olayı, tipi şeklinde kar yağışı ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” denildi. 

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nün yoğun kar yağışı uyarısının ardından;  İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, eğitim ve öğretime bir gün ara verildiği açıklandı. Yoğun kar yağışı nedeniyle vatandaşların ve öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için bu kararın alındığı belirtilen açıklamada, il genelindeki resmi ve özel, ilk ve orta dereceli eğitim kurumlarında bir gün eğitim ve öğretime ara verildiği açıklandı. Konuyla ilgili yapılan açıklamada; “Meteorolojik verilere göre, ilimizde hakim olması beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle Hıfzıssıhha Kurulu kararı gereği, öğrencilerimizin ve vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için il genelindeki resmi ve özel ilk ve orta dereceli eğitim kurumlarının tamamında 4 Ocak Cuma günü bir gün eğitim öğretime ara verilmiştir” denildi.
(Baykal Sağlam)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER