Ola(ğa)n…

06.05.2016         gemici@yandex.com

“Olağan üstü gibi görünse de olağan bir şey...” Nasıl yani? Yüzde 48,5 oy alan bir lider durup dururken olağan üstü kongre kararı alıyor. Kongre sonrası sıradan bir milletvekili olarak hayata olağan bir şekilde devam edecek… Başbakanlık makamını birine devredecek. Kimin olduğunu da bilmeyecek… Oldukça olağanmış…

 Tabii benim zekam buna yetmiyor. Şimdi ortalıkta başbakan aday adları havalarda uçuşuyor. Öneriler birbiriyle çarpışıyor. Kimin başbakan olacağını sanırım sadece bir kişi biliyor. Diğer isimler yem… Boşu boşuna konuşuyorlar. 22 Mayıs kongresinde yeni başbakanımızı öğreneceğiz… Harika demokrasi bu olsa gerek…

“Millet iradesi” deyip de demokrasiyi sandığa indirgendiği ülkemde 1 Kasım seçimlerinin “millet iradesi” şimdi ne olacak? Birileri ortaya çıkıp “Ben oyumu Davutoğlu’na verdim” dese ne olacak mesela? 
Yau boş verin… Bunlar boş… Yok böyle bir irade… Kimsenin millet falan taktığı yok. Bizim demokrasi dediğimiz tek adamlık takım oyunu. 
Fakirliğin kurumsallaştırılmaya çalışılan bir dönem bu… Hatta kurumsallaştırıldı. İşsizlik sayılarına bakın! Devletten yardım alanların sayısı 20 milyonun üstündeymiş… AKP’nin aldığı oy sayısına da bir bakın. Tüm oyları M. Cengiz vermiş olamaz…
Eğitimi gericileştirdiler. Bilimi ayıklayıp yerine hurafelerle doldurdular. Uyanmayan bir kuşak yetiştirmeye çalışıyorlar. Kendilerine bağlı olan, üç kuruşa çalışacak, hakları olmayan, vatandaş değil de tebaa olan bir kitlenin temelleri atıldı. 
Ülkenin gerçekleri sapır sapır ellerimizin arasından kayarken millet iradesi adı altında oynanan demokrasi tiyatrosu tam da şimdi tanık olduğumuz şeydir. Kimin lider ya da başkan olacağının artık bir önemi yok. 
Benim canımı sıkan Meclis Muhalefetinin de bunlara ayak uydurması… İktidar partisi dökülüyor, muhalefet onlara nazire yaparcasına daha çok dökülüyor. Dökülme yarışına girdiler. 
64. hükümetin ömrü beş ay sürdü… Hem de muhalefetin olmamasına rağmen. Gerçek muhalefet olsa hükümet kuramazlardı. Her şey 7 Haziranda biterdi… Önümüzde bir HAZİRAN daha var. Şimdi ona hazırlanmanın zamanı. 
Bu arada benim de bir başbakan önerim var…
Benim başbakan adayım M. Cengiz… Hiç olmazsa görevini layığı ile yapar… Dışardan gazel okumaz… Olur olmaz bana ne!
BATI-feneri ÇAKMAYA DEVAM EDİYOR…
NOT: 6 Mayıs 1972… Devrimin üç fidanına selam olsun! Unutmadık, unutturmayacağız!  

692

Yorumlar

Avatar Seçiniz
 
Adınızı giriniz
Yorumunuz
(max 500 harf)

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum
 

Yazarın daha önceki yazıları

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
Tüm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun